Від імені декана факультету української філології, доктора педагогічних наук, професора Коваль Валентини Олександрівни із вітальним словом до учасників відкриття Конкурсу звернулася заступник декана з наукової роботи, кандидат філологічних наук, доцент кафедри української мови та методики її навчання Коломієць Інна Іванівна. Згідно з Наказом про проведення ІХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка у 2018–2019 н. р. та згідно з Положенням про Конкурс, Інна Іванівна ознайомила присутніх із процедурою його проведення для студентів вищих навчальних закладів IV рівня акредитації.

І (університетський) етап Конкурсу відбудеться 25 жовтня 2018 року в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини на базі факультету української філології. Підведення підсумків та нагородження переможців проходитиме 5 листопада 2018 року. ІІ (обласний) етап – на базі Інституту української філології та соціальних комунікацій Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького; ІІІ (фінальний) – відповідно до Листа Міністерства освіти і науки України.

Із настановами до майбутніх конкурсантів звернулася доктор філологічних наук, професор, член обласного та фінального  (всеукраїнського) етапів Конкурсу Зелінська Оксана Юріївна, яка інформувала про особливості творчих конкурсних завдань для студентів гуманітарного та негуманітарного напрямків навчання, висловила слова вдячності представникам студентської еліти за активний прояв інтересу до Конкурсу, побажала успіхів та здобуття перемог.

Власним досвідом конкурсанта погодилася поділитися студентка – фіналістка Конкурсу імені Тараса Шевченка 2017 року Тиховська Ірина, нагороджена Дипломом ІІ ступеня.

Доброзичлива атмосфера спілкування, безумовно, заохотила студентів до праці над собою, до самовдосконалення, викликала бажання проявити себе як творчу, неординарну інтелектуальну особистість на теренах змагань та конкуренції серед талановитої молоді.

" data-title="ІХ  Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка">

18 жовтня 2018 року на базі факультету української філології Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини відбулося  відкриття І етапу ІХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. Урочистості з нагоди початку Конкурсу цьогоріч проходять у м. Миколаїв.

Відповідно до Указу Президента України від 30 вересня 2010 року № 928 «Про Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка» Конкурс проводиться щорічно з метою піднесення престижу української мови і літератури у молодого покоління, підвищення рівня загальної мовної культури, виховання в його учасників почуття гордості за свій народ, любові до рідного краю, пошанування Великого Кобзаря, поета світового рівня – Тараса Григоровича Шевченка.