6 квітня 2021 року до Днів науки відбувся ІІІ Регіональний науково-методичний семінар «Народне мистецтво України: знак, символ, текст-джерело». Зазвичай, це урочисте, святкове дійство на передодні Великодня з майстер-класами з писанкарства, вишивки, що проходять у стінах науково-методичного центру «Дослідження народної вишивки Східного Поділля». Утім, нові обставини (пандемія) не дозволили провести цей день у звичному форматі, але сучасні технології посприяли дистанційній співпраці.

Інтерес до проблематики семінару виявили викладачі кафедр факультету української філології, факультету мистецтв, учителі закладів загальної середньої освіти, магістранти, студенти, працівники культури та майстри народного мистецтва.

Щире захоплення було в учасників семінару від презентації творчості  шанованої гості – педагога і майстрині Оксани Шуляр, яка ознайомила з традиціями народної вишивки Східного Поділля, показала свої роботи, акцентувала увагу на особливості крою, оздоблення, технік вишивання. Цим самим викликала зацікавлення у студентської молоді, які «засипали» пані Оксану запитаннями.

До обговорення питань семінару долучилися студенти-українознавці, учасники майстер-класу «Український рушник». Зокрема, студентка 24 групи  Аліна Попсуєнко виступила з дослідженням на тему «Образ вишитої сорочки в пісенному фольклорі Уманщини (за матеріалами фольклорно-етнографічних експедицій».

Актуальним для майбутніх філологів є здійснення наукових розвідок в українській літературі, аналіз жіночих образів, які займалися рукоділлям. Христина Бондаренко, студентка 24 групи, розповіла про змалювання образу жінки-вишивальниці в українській літературі.

Приємною несподіванкою було представлення студенткою 24 групи  Дар’єю Данилко власноруч вишитого рушника за традиціями Середньої Наддніпрянщини, більш того, вона паралельно з вишиванням написала вірш, який вперше продекламувала назагал.

Мудрими узагальненнями щодо роботи семінару були слова, побажання професора, завідувача кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання Наталії Петрівни Сивачук. Цікаві думки лунали від доцента кафедри Тетяни Володимирівни Лопушан та ін.

Музичним подарунком став відеопроєкт на тему: «Дослідження народної вишивки в межах роботи науково-дослідної лабораторії «Проблеми підготовки студентів-філологів до українознавчої роботи в школі» під супровід народної «Весняночки» у виконанні фольклорного аматорського колективу «Софія» (керівник – заслужений працівник культури України Василь Семенчук).

Насамкінець, модератор семінару, доцент кафедри української літератури, українознавства та методик Наталія Осіпенко відзначила:  «Традиції об’єднують, дають силу та натхнення! Бо лише у прадавньому та вічному можна знайти сучасне й майбутнє, можна пізнати себе та світ, можна зватися українцем!», висловила усім щиру подяку за увагу, доповідачам – за цікаві виступи, палкі обговорення, побажала міцного здоров’я, спраги до творчих та наукових пошуків!

" data-title="ІІІ Регіональний науково-методичний семінар «Народне мистецтво України: знак, символ, текст-джерело»">

Промовистою є народна мудрість «Весна днем красна!», коли мова йде про українознавчі заходи, організовані співробітниками науково-дослідної лабораторії «Проблеми підготовки студентів-філологів до українознавчої роботи в школі» .

Понад двадцять років на факультеті української філології натхненна популяризація національної ідеї об’єднує однодумців, патріотів під керівництвом кандидата педагогічних наук, професора, завідувача кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання Наталії Петрівни Сивачук.