23 березня 2017 року кафедра української літератури, українознавства та методики їх навчання провела конкурс читців-декламаторів поезії Тараса Шевченка. Конкурсна програма передбачала декламування віршів Кобзаря, уривків з його поетичних і прозових творів.

Традиційно в ньому взяли участь учні 9 – 11 класів загальноосвітніх шкіл Черкаської області, а також студенти І – ІІ курсів УДПУ імені Павла Тичини, Вінницького обласного комунального гуманітарно-педагогічного коледжу, КВНЗ «Уманський гуманітарно-педагогічний коледж ім. Т. Г. Шевченка».

Майстерність читців оцінювали викладачі кафедри української літератури, українознавства та методики їх навчання Сивачук Наталія Петрівна– канд. пед. наук, професор, зав. кафедри, Циганок О О., Пархета Л. П., Лопушан Т. В., Гончарук В. А., Йовенко Л. І., Санівський О. М., Кириченко В. Г., Зарудняк Н. І., Денисюк О. Ю., Антонова О. Я.; Умрихіна О. С. – доцент кафедри інструментального виконавства; Алексєєва Н. Д. – режисер народного театру драми і комедії університету, автор і ведуча дитячої передачі «Сунична галявина» на ТРК «Умань»; Сауляк Л. О. – викладач кафедри української мови та методики її навчання, лауреат Всеукраїнського конкурсу читців-декламаторів (2015 р.); Хлівна Т. О. – викладач кафедри української літератури, українознавства та методики їх навчання, переможець Всеукраїнського конкурсу читців-декламаторів «Не в минуле, а в майбутнє до тебе, Тарасе, я іду» (2009 р.).

Журі оцінювало учасників за такими критеріями: природність виконання твору; чіткість передавання думок автора; правильність вимови, дикція; відтворення специфіки жанру і стилю твору; вміння користуватися голосом; поза, жести, міміка виконавців.

Із вітальним словом до студентів, учнів та їх наставників звернулася декан факультету української філології, доктор педагогічних наук, професор Валентина Олександрівна Коваль, яка наголосила на важливості риторичних знань і вмінь, які сприяють становленню людини як цінної для суспільства особистості, успішному входженню в соціум, гармонізації особистісного, професійного й суспільного діалогу.

Цьогорічні учасники продемонстрували проникливе розуміння романтичної лірики, патріотичних, автобіографічних творів, емоційно розкрили соціальні проблеми в поемах і баладах поета.

Конкурсанти вражали глядачів природністю виконання творів, креативністю. 105 учасників конкурсу продемонстрували неабиякі вміння та навички виразного читання.

Усі учасники отримали відзнаки, а переможці – ще й подарунки на згадку… Щиро вітаємо і сподіваємося на нову зустріч у наступному році!

" data-title="Конкурс читців-декламаторів поезії Тараса Шевченка">

Конкурс читців-декламаторів поезії Тараса Шевченка