Поділитися новиною
Круглий стіл «Правові засади запобігання та протидії корупції»
З 9 по 13 грудня в Україні проводиться Всеукраїнський тиждень права – масштабна серія заходів, покликаних сприяти підвищенню правової освіченості та правової свідомості громадян.
Всеукраїнський тиждень права започатковано відповідно до Указу Президента України від 08.12.2008 №1149 «Про Всеукраїнський тиждень права», і проводиться він щороку в тиждень, що включає 10 грудня – Міжнародний день прав людини, який заснований 4 грудня 1950 року на засіданні Генеральної Асамблеї ООН. За два роки до того ООН ухвалила Загальну декларацію прав людини, що стала першим міжнародним документом, в якому чітко сформульовані положення про права людини.
Уряд схвалив План заходів з проведення Всеукраїнського тижня права у 2019 році, про це йдеться у розпорядженні Кабінету Міністрів України від 24 липня 2019 р. № 568-р, яким передбачено проведення протягом 9–13 грудня ряду інформаційно-роз’яснювальних заходів з питань забезпечення додержання та поваги до прав і свобод людини й громадянина, запобігання їх порушенням з метою підняття рівня правової культури та набуття громадянами необхідного рівня правових знань.
Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 6 грудня 2019 року на факультеті української філології 12 грудня було проведено круглий стіл для науково-педагогічних працівників «Правові засади запобігання та протидії корупції», на який були запрошені завідувач кафедри філософії та суспільних дисциплін, кандидат політичних наук, доцент Любов Сергіївна Шачковська, кандидат юридичних наук, доцент кафедри філософії та суспільних дисциплін, голова Уманської регіональної організації «Асоціація українських правників» Вадим Олександрович Цимбал і викладач кафедри філософії та суспільних дисциплін, прокурор відділу Новоукраїнської окружної прокуратури Вікторія Іванівна Пархета.
Вадим Олександрович ознайомив присутніх з основними засадами декларації прав людини і традицією проведення Всеукраїнського тижня права; подав юридичне обґрунтування поняття корупції та її складників, пояснив найголовніші правові категорії, пов’язані з цим поняттям.
Вікторія Іванівна розповіла про правові наслідки корупційних дій, визначені кримінальним законодавством України, систему антикорупційних органів, їхні функції; про права особи на захист від необґрунтованих звинувачень тощо. Також вона відповіла на запитання присутніх за темою бесіди.
Круглий стіл став важливим заходом, що сприяв підвищенню правової грамотності викладачів факультету української філології.
Переглядів 403