З вітальним словом до учасників конференції звернулася декан факультету української філології – доктор педагогічних наук, професор Валентина Олександрівна Коваль, яка акцентувала увагу присутніх на необхідності збереження і дослідження рідного слова.

Вступне слово виголосила заступник декана з наукової роботи, доцент кафедри української мови та методики її навчання Інна Іванівна Коломієць, заохотивши учасників до продуктивної праці.

Керівник діалектологічної практики – кандидат філологічних наук, доцент кафедри української мови та методики її навчання Ганна Григорівна Березовська – вказала на важливість вивчення курсу «Українська діалектологія» та проведення діалектологічної практики, адже записане живе говіркове мовлення – це великий внесок у розвиток сучасної української мови. Розповіла про особливості проходження практики, підбила підсумки, висловила подяку за сумлінну працю, відзначила найкращих студентів.

Цікавою була доповідь професора кафедри української мови та методики її навчання Оксани Юріївни Зелінської. Доповідач акцентувала увагу на важливості запису місцевої говірки, значущості фіксації говіркових рис для збереження рідної мови, зауважила, що всі зібрані студентами матеріали є важливим надбанням, яке потрібно зберігати та передавати наступним поколінням.

Студенти мали змогу заслухати доповіді-дослідження своїх однокурсників, які представляли говірки різних регіонів України, відчути різноманітність живої народної мови в порівнянні з літературною мовою та з мовленням мешканців свого населеного пункту.

Тематика студентських доповідей була різноманітною. Кожен доповідач намагався представити найцікавіші лексеми, фразеологізми, історичні факти, які були зафіксовані під час збирання діалектного матеріалу.

Велике зацікавлення у присутніх викликали наукові повідомлення, презентовані Марією Костюк, Юлією Руденко, Лілією Пивовар, Тетяною Шидловською, Оксаною Гонимар, Тетяною Міщенко, Веронікою Ніколаєвою, Каріною Косіновою.

Конференція пройшла у дружній науково-пізнавальній атмосфері. Участь у конференції спонукала студентів до подальших наукових досліджень.

" data-title="Звітна конференція за результатами діалектологічної практики">

Звітна конференція за результатами діалектологічної практики

На факультеті української філології стало традиційним проведення звітної студентської науково-практичної конференції за результатами діалектологічної практики. Звітують студенти третього курсу факультету.

Цьогорічна конференція відбулася 5 грудня, на якій студенти-філологи у своїх доповідях презентували результати діалектологічних досліджень, які проводилися в населених пунктах Черкаської, Вінницької, Кіровоградської, Миколаївської, Одеської, Дніпропетровської, Чернігівської, Житомирської та Київської областей.