Вікторія Шиманська

Доцент Вікторія Шиманська наголосила на сучасних проблемах мовної норми й практики,  закцентувала на зміні темпів динаміки мовної норми, формуванні уявлень про засоби мови як інструментарію інтерпретування текстів усіх стилів. У ході занять розглядалися основні питання історії розвитку та становлення лінгвоаналізу, його типів і техніки виконання.  Протягом періоду підвищення кваліфікації слухачі вправлялися в аналізі текстів художнього і нехудожніх стилів, відточували вміння у застосуванні прийомів лінгвоаналізу текстів у різних закладах освіти, що передбачено програмою курсів. Різноманіття дібраних текстів для мовного аналізу забезпечило формування комплексного уявлення про можливості різних  мовних одиниць набувати функцій стилістем та формувати лінгвоконцептуальну сферу.

Вікторія Шиманська

Застосування сучасних засобів комунікації та навчання посилили ефективність співпраці колег із різних регіонів  та сприяли встановленню когнітивно-емоційної  атмосфери проведення занять.

Слухачами курсів були педагоги різних закладів освіти з Умані та Уманського району, Кіровоградської та Житомирської областей.

" data-title="Курси підвищення кваліфікації «Лінгвістичний аналіз тексту: практичний вимір дослідження»">

З 6 по 10 червня на факультеті української філології проходили курси підвищення кваліфікації для вчителів на тему «Лінгвістичний аналіз тексту: практичний вимір дослідження», реалізацію який забезпечувала доцент кафедри української мови та методики її навчання, кандидат філологічних наук Вікторія Олегівна Шиманська. Метою курсів було підвищення освітньої та професійної кваліфікації працівників освіти для успішної подальшої  професійної діяльності, пов’язаної з практичними навичками та вмілим послуговуванням методичними прийомами повного й часткового лінгвістичного аналізу текстів різного стилістичного призначення та навантаження.