Сертифікат

У рамках Глобального тижня медіаграмотності, який проходить із 24 по 31 жовтня 2023 р., на факультеті філології та журналістики розпочався цикл інформаційно-просвітницьких заходів. Здобувачі вищої освіти І курсу ОС Бакалавр на практичних заняттях із курсу «Медійна та інформаційно-цифрова грамотність» (викладач – Інна ЛУКІЯНЧУК) опрацювали відеокурси «Медіаграмотність: як не піддаватися маніпуляціям?» і «Безпека в інтернеті під час війни: практичний курс»,  розроблені Національним проєктом із медіаграмотності «Фільтр» Міністерства культури та інформаційної політики разом із платформою онлайн-освіти Prometheus. До ініціативи долучилися і науково-педагогічні працівники факультету та отримали сертифікати про успішне завершення навчання.

Слухачі курсів дізналися, чому і як медіаграмотність допомагає в ухваленні глобальних рішень, ознайомилися з найкращими практиками для розвитку критичного мислення, опанували алгоритм перевірки якості контенту українських і закордонних медіа, навчилися досліджувати експертність авторів, джерел інформації, зокрема телеграм-каналів, засвоїли цифрові інструменти для швидкої та ефективної перевірки достовірності контенту, освоїли ключові наративи й тактику російської пропаганди, аби протидіяти, та апробували вміння cтворювати власний якісний продукт і застосовувати його у своїй професійній діяльності.

Медіаграмотність – це навичка, що може убезпечити нас від багатьох негативних впливів. Із перших днів повномасштабного вторгнення українці проявили надзвичайну стійкість і виступили єдиним інформаційним фронтом проти держави-агресора. Ми відточуємо свою майстерність відбивати ворожу пропаганду та дезінформацію, хоч ворог і постійно вдосконалює свої методи.

Отож, не забуваймо про важливість активного «прокачування» своїх навичок і безпечного застосовування сучасних технологій і цифрових інструментів у своїй професійній діяльності.

" data-title="Медіаграмотність освітян – потреба сучасного суспільства">

Медіаграмотність освітян – потреба сучасного суспільства

У вирі сучасного інформаційного простору вкрай важливо мати сформовані навички критичного мислення, дотримуватися власної інфогігієни та інтегрувати елементи медіаграмотності в освітній процес. Саме тому викладачі та здобувачі вищої освіти факультету філології та журналістики, невпинно самовдосконалюючись, працюють над употужненням відповідних компетентностей, проходять різноманітні тренінги, курси, відвідують вебінари, беруть участь у тематичних проєктах, воркшопах тощо.

Сертифікат