Поділитися новиною
Регіональний науково-методичний семінар «Літературно-художня та народна мистецька спадщина Уманщини: зміст, контекст, метафора»
26 жовтня 2023 року на базі факультеті філології на журналістики відбувся Регіональний науково-методичний семінар «Літературно-художня та народна мистецька спадщина Уманщини: зміст, контекст, метафора». Ініціювали проведення заходу кафедра української літератури, українознавства та методик їх навчання і відділ освіти, культури, молоді та спорту Паланської сільської ради.
З вітальним словом до учасників семінару, серед яких, крім викладачів та студентів, були зовнішні стейкхолдери факультету філології та журналістики (керівники закладів загальної середньої освіти, учителі української мови та літератури, випускники факультету), керівник Групи зі змісту та якості освіти, звернулися доктор педагогічних наук, професор, заслужений працівник освіти України, декан факультету філології та журналістики Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Валентина Олександрівна Коваль; начальник відділу освіти, культури, молоді та спорту Паланської сільської ради Наталія Михайлівна Сарніцька; кандидат педагогічних наук, професор, завідувач кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Наталія Петрівна Сивачук.
Наталія Петрівна Сивачук відкрила семінар доповіддю «Науково-дослідна лабораторія “Підготовка студентів-філологів до українознавчої роботи в школі» як ідеологічний центр національно-патріотичного виховання”, у якій розповіла про основні напрямки роботи лабораторії, досягнення, перспективи.
Любов Петрівна Пархета, кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини озвучила тему: «Юзеф Богдан Залеський і Україна». Українсько-польські взаємини, як ніколи, на часі, а ще, якщо зважити на те, що факультет випускає вчителів польської мови, то тема стає вдвічі актуальнішою.
Тетяна Володимирівна Лопушан, кандидат філологічних наук, доцент, доцент кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання побудувала свою доповідь «Умань і ще одна таємниця “Доктора Серафікуса”» у формі детективного розслідування.
Без сумніву, зацікавили присутніх виступи Оксани Григорівни Булеховець, учительки української мови і літератури Кочубіївської гімназії Паланської сільської ради Уманського району Черкаської області та Людмили Василівни Березюк, учительки української мови та літератури Родниківського ліцею імені Т. Г. Шевченка Паланської сільської ради Уманського району Черкаської області, які з захопленням розповідали про своїх письменників-земляків: «Поетична творчість Володимира Фабрики, жителя села Кочубіївка» та «Мистецьке сузір’я Тетяни Таранюк»…
Завершився семінар виступом Зої Іванівни Комарової, кандидата філологічних наук, доцента, доцента кафедри української мови та методики її навчання Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, керівника Групи зі змісту та якості освіти факультету філології та журналістики, «Роль та місце зовнішніх стейкхолдерів в університетській системі внутрішнього забезпечення якості вищої освіти». Стейкхолдери заповнили анкети, домовилися про подальшу співпрацю.
У рамках семінару відбувся також майстер-клас із виготовлення патріотичного янгола-охоронця для воїнів ЗСУ. Автор майстер-класу: Наталія Сергіївна Осіпенко – кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання УДПУ імені Павла Тичини, член Національної спілки народного мистецтва України. Учителі, викладачі з ентузіазмом випробовували себе у ролі учнів. Серед тих, хто навчився робити янголів-охоронців, були і начальниця відділу освіти, культури, молоді та спорту Паланської сільської ради Наталія Михайлівна Сарніцька та методистка відділу освіти, культури, молоді та спорту Паланської сільської ради Тетяна Олегівна Кушнір.
Переглядів 366