Міжнародний бієнале до Всесвітнього дня вишиванки

Особливе значення цей день має саме 2022 року, коли росія розпочала повномасштабну війну проти України. Вишиванка – оберіг, символ нескореності, духовна броня, сучасна зброя та нерозривний зв’язок поколінь.

Наталія Осіпенко

Навколо традицій української вишитої сорочки об’єдналися науковці України (м. Чернівці, м. Київ, м. Тернопіль, м. Хмельницький, м. Суми, м. Умань, м. Рівне м. Кам’янець-Подільський, м. Коломия Івано-Франківської обл., м. Мукачево Закарпатської обл., м. Вижниця Чернівецької обл., с. Веренчанка, с. Коровія Чернівецької обл., м. Енергодар Запорізької обл.) та зарубіжжя (м. Торонто, Канада; м. Варшава, Польща; м. Кошалін, Польща; м. Стамбул, Туреччина; м. Мельбурн, Австралія).

Вишиванка – національний оберіг єднання українців

У програмі міжнародного онлайн-бієнале «Вишиванка – національний оберіг єднання українців, символ нескореності й волі» було розглянуто питання: українська вишиванка – символ національної ідентичності; вишиванка в історичній долі українців; сакральний оберіг: символіка візерунку й кольору української вишиванки; педагогічний потенціал української вишиванки в епоху сучасних трансформацій; національно-патріотичні мотиви української вишиванки..

Усі учасники заходу, підкреслюючи важливість вивчення різнобічних аспектів наукових проблем, пов’язаних із національною святинею українців –вишиванкою, її феноменом, засвідчили надзвичайну актуальність питань.

Зберегли вишиту українську сорочку – збережемо й Україну

" data-title="Міжнародний бієнале до Всесвітнього дня вишиванки">

Міжнародний бієнале до Всесвітнього дня вишиванки

З нагоди Всесвітнього дня вишиванки 19 травня 2022 року кандидат педагогічних наук, доцент кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання Наталія Осіпенко презентувала досвід регіонального дослідження вишивки Уманщини на міжнародному онлайн-бієнале «Вишиванка – національний оберіг єднання українців, символ нескореності і волі», що проходив у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича. Саме з ініціативи студентки цього університету Лесі Воронюк у 2006 році започатковано відзначення Дня вишиванки, а вже у 2010 році свято набуло державного рівня і сягнуло світом, де є українська діаспора.

Наталія Осіпенко

Вишиванка – національний оберіг єднання українців