Валентина Розгон

До вітального слова була запрошена очільниця факультету, професор Валентина Коваль. Декан від себе та від імені усього викладацького колективу побажала юним знавцям рідної мови успіху у дослідницьких починаннях.

Валентина Коваль

Із процедурою проведення Конкурсу присутніх ознайомила заступник декана з наукової роботи, доцент Інна Коломієць. Зі словами-побажаннями та цінними порадами звернулася до студентської молоді доцент Зоя Комарова.

Інна Коломієць

Зоя Комарова.

Досвідом власної участі на різних етапах Конкурсу із філологічною спільнотою поділилася голова студентського наукового товариства Надія Дудар, яка стала переможницею (диплом І ступеня) обласного етапу минулорічного, ХХІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Студентка побажала конкурсантам творчої атмосфери, конкурентної вдачі, сил, натхнення та віри в свої сили на перемогу в інтелектуальних змаганнях.

Цього року стартував уже ХХІV Конкурс імені Петра Яцика, під час якого студенти усіх факультетів Університету, як і нашого зокрема, мали можливість перевірити свої знання з української мови, виконавши завдання з фонетики, лексикології, фразеології, граматики, завдання на практичне застосування науково-теоретичних рекомендацій із культури мовлення, майстерно викласти творчі роздуми на актуальну тематику сьогодення.

СтудентиСтуденти

Студенти

Нагадаємо, що Петро Яцик був канадським підприємцем українського походження, меценатом і філантропом, особливо відомим своїм вагомим внеском у фінансування українознавства на Заході та в Україні. Він був спонсором Міжнародного конкурсу знавців української мови, і за рішенням Ліги українських меценатів конкурсу було надано ім’я Петра Яцика. Інтелектуальне змагання має на меті утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу серед молоді, виховання поваги до культури й традицій українського народу. Щорічно учасниками конкурсу стають школярі, студенти і курсанти з понад 20 країн світу.

Ретельно перевіривши роботи, журі визначило переможців серед студентів факультету філології та журналістики Уманського університету. Ними стали:

І місце – Анна Крилова (41 гр.); Дячок Анастасія (31 гр.)

ІІ місце – Юлія Прижбило (21 гр.); Юлія Скакальська (33 гр.)

ІІІ місце – Анна Рудницька (41 гр.); Аліна Рабін  (11 гр.).

Вітаємо переможців зі здобутими призовими місцями і бажаємо успіхів та натхнення під час участі у наступних етапах Конкурсу!

" data-title="Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика – крок до перемоги">

Уже традиційно студенти Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини беруть участь у Міжнародному конкурсі з української мови імені Петра Яцика. Цьогоріч перший, університетський, етап Конкурсу на факультеті філології та журналістики було проведено 7 листопада в змішаному режимі. Організатором конкурсу стала кафедра українського мови та методики її навчання, очолювала Конкурсну комісію модератор заходу – завідувач цієї ж кафедри, доцент Валентина Розгон.

Валентина Розгон

Валентина Коваль

Інна Коломієць

Зоя Комарова.

СтудентиСтуденти

Студенти

І місце – Анна Крилова (41 гр.); Дячок Анастасія (31 гр.)

ІІ місце – Юлія Прижбило (21 гр.); Юлія Скакальська (33 гр.)

ІІІ місце – Анна Рудницька (41 гр.); Аліна Рабін  (11 гр.).