Завершальним турам передував Уманський міський етап захисту МАН, під час якого учасники змагалися між собою, щоб вибороти право участі в обласному. До складу журі міського етапу входили: І.С. Врачинська – учитель української мови та літератури ЗОШ № 4 (голова журі), В.А. Гончарук – канд. пед. наук, доц. кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання УДПУ імені Павла Тичини (член журі, модератор), учителі української мови та літератури: С.М. Ярошенко (ЗОШ № 3), Н.А. Мочульська (НВК «ЗОШ №6 І-ІІ ст. – ДНЗ»), О.В. Заболотня (НВК «ЗОШ №7 – колегіум»).

Учасниками обласного етапу за результатами міського стали Ярослава Семенчук (ЗОШ №8), Юлія Роїк (ЗОШ №14) і Анастасія Черній (НВК «ЗОШ №7 – колегіум»).

Під час обласного етапу конкурсу-захисту виступи учасників оцінювало компетентне журі у складі: проф. кафедри української літератури і компаративістики навчально-наукового інституту української філології та соціальних комунікацій ЧНУ імені Богдана Хмельницького, докт. філол. наук Наталії Миколаївни Ярмоленко (голови), доц. кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання УДПУ імені Павла Тичини, канд. пед. наук Валентини Анатоліївни Гончарук (члена журі) та вчителя Корсунь-Шевченківської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 Олександри Петрівни Антонової (члена журі, модератора конкурсу).

З 3 до 19 лютого тривала копітка праця (заочне оцінювання) членів журі, які вдумливо й уважно читали наукові роботи, прослуховували аудіо- та переглядали відеозаписи, фотоматеріали із музеїв, архівів, приватних колекцій, що пропонували  конкурсанти у додатках до робіт.

Захист проходив у два тури: 1) постерний захист учнів-учасників МАН; 2) конференція за результатами їхніх наукових робіт.

Незважаючи на карантинні обмеження, перенесення термінів захисту робіт МАН, учасники вибрали актуальні теми для наукових досліджень, опрацювали необхідну літературу та провели серйозну пошуково-дослідницьку роботу.

Члени журі відзначили високий науковий рівень учнівських робіт, багатство зібраного ними регіонального матеріалу, оригінальність подання інформації, їхнє вміння вести дискусію, ставити питання один одному.

Усіх вразив виступ на конференції Ярослави Семенчук, пересипаний співом колядок, записаних нею від респондентів на території історичної Уманщини.

Викликав неабияке зацікавлення та жваве обговорення виступ Юлії Роїк, у якому вона розкрила характерні для Уманщини особливості народної драми «Коза» та зазначила, що й сама була виконавицею ролі Кози під час проведення такого дійства у школі.

Учасники посіли такі призові місця:

Ярослава Володимирівна Семенчук (10 клас, Уманська ЗОШ №8; тема «Образи християнських святих у колядках Уманщини»; науковий керівник – учитель української мови та літератури, учитель І категорії Тетяна Миколаївна Семенчук)2 місце;

Юлія Ігорівна Роїк (11-Б клас, Уманська ЗОШ №14; тема «Народна обрядова драма «Коза»: часо-просторовий вимір (за матеріалами історичної Уманщини)»; наукові керівники: учитель української мови і літератури  Уманської ЗОШ №14 Алла Михайлівна Сьомак і вчитель інформатики Уманської ЗОШ №11 Володимир Васильович Чирва) 3 місце.

Анастасію Ігорівну Черній (11 клас, Уманський НВК «ЗОШ №7 – колегіум», БДЮТ м. Умані; тема: «Родинна обрядовість сіл Доброводи, Гереженівка, Піківець, Гродзеве»; науковий керівник – учитель української мови та літератури, учитель вищої категорії, керівник літературної студії «Заспів» БДЮТ м. Умані Світлана Володимирівна Глобчак) було відзначено грамотою.

3 місце посіла й найменша учасниця обласного етапу конкурсу-захисту Сніжана Ігорівна Добрянська (9 клас, Малосевастянівська  ЗОШ І-ІІІ ст. Христинівської районної ради; тема: «Особливості вишивки та місце весільного рушника у весільній обрядовості села Мала Севастянівка»; науковий керівник – учитель української мови та літератури Лариса Федорівна Качан), яку консультувала доц. Валентина Анатоліївна Гончарук. Конкурсантка «дешифрувала» зібрані нею весільні вишивані рушники та дослідила їх використання у місцевій весільній обрядовості.

Хочеться нагадати й про те, що всі учасники обласного етапу 10 грудня 2020 року взяли участь у регіональному конкурсі з українознавства, який проводила кафедра української літератури, українознавства та методик їх навчання (завідувач – канд. пед. наук, проф. Наталія Петрівна Сивачук), де мали змогу апробувати результати своїх наукових досліджень.

Висловлюємо найкращі слова вдячності всім учасникам, їхнім науковим керівникам за таку нелегку, але потрібну в наш час, пошуково-дослідницьку й наукову роботу з фольклористики! Закликаємо всіх і надалі бути небайдужими до дослідження фольклорної спадщини нашого регіону!

" data-title="Наукові звершення уманців – учасників МАН із фольклористики">

Наукові звершення уманців – учасників МАН із фольклористики

Ось і відбулися завершальні тури обласного етапу конкурсу-захисту МАН секції «Фольклористика», активними учасниками яких стали учні уманських шкіл (№ 14, № 7, № 8) і Будинку дитячої та юнацької творчості. Консультували учнів під час виконання наукових робіт доцент кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання Валентина Анатоліївна Гончарук, професор цієї ж кафедри Лариса Іванівна Йовенко та завідувач кафедри музикознавства та вокально-хорового мистецтва, доцент Василь Васильович Семенчук.

Учасники посіли такі призові місця:

22.02.2021