У безпрецедентно складних обставинах, у яких перебуває вітчизняна система освіти протягом останніх чотирьох років унаслідок спочатку пандемії COVID-19, а потім широкомасштабної військової агресії росії, освітяни роблять усе можливе, щоб забезпечити право молодого покоління на освіту. Водночас навіть без достатніх об’єктивних даних, так би мовити, інтуїтивно всі усвідомлюють, що проблеми в галузі освіти наростають, попри докладені зусилля успішність учнівства й студентства знижується.

Упродовж 2023-2024 років на базі факультету, а також Монастирищенського ліцею №2 було проведено серію тренінгів для вчителів української мови та літератури з питань подолання освітніх втрат від громадської спілки «Освіторія» у партнерстві з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ), Міністерством освіти і науки України за підтримки Глобального партнерства заради освіти (GPE) й уряду Японії.

З учителями працював тренер Олександр Гембарук, який протягом навчання ознайомлював педагогів з форматами виявлення та стратегіями подолання освітніх втрат учнів з української мови та літератури. Протягом 12-годинного воркшопу учасники мали змогу дізнатись про:

• стан освітніх втрат у світі та в Україні;
      • формати виявлення освітніх втрат учнівства на рівні навчального закладу;
      • стратегії подолання освітніх втрат учнів;
      • можливості для психоемоційної підтримки школярів;
      • діагностування сформованості компетентності учнів;
      • надолуження навчальних втрат у навичках;
      • універсальний дизайн навчання для подолання втрат;
      • переваги інтегрованого підходу до навчання.

Після проходження курсу вчителі отримали сертифікати про підвищення кваліфікації.

Дякуємо усім, хто долучився за їхній інтерес та створення творчої атмосфери. Сподіваємося, що здобуті знання та досвід будуть використані педагогами у їхній роботі.

Олександр Гембарук

" data-title="«Наздоженемо: курс про подолання освітніх втрат з української мови та літератури»">

• стан освітніх втрат у світі та в Україні;
      • формати виявлення освітніх втрат учнівства на рівні навчального закладу;
      • стратегії подолання освітніх втрат учнів;
      • можливості для психоемоційної підтримки школярів;
      • діагностування сформованості компетентності учнів;
      • надолуження навчальних втрат у навичках;
      • універсальний дизайн навчання для подолання втрат;
      • переваги інтегрованого підходу до навчання.

Олександр Гембарук

29.07.2024