Поділитися новиною
Невеличка загадка для абітурієнтів
- Ти ще не обрав, у який заклад тобі вступати? На яку спеціальність, освітню програму?
Тоді тобі точно до нас!!!
На факультет філології та журналістики, який ставить перед собою мету – сформувати конкурентноспроможного, висококваліфікованого, едудованого, креативного, мобільного ФАХІВЦЯ! І ще: національно свідому, патріотично налаштовану, культурну ОСОБИСТІСТЬ, яка постійно дбає про свій духовний розвиток і моральне вдосконалення!
- Як ми йдемо до цієї мети?
Шлях перед кожним пролягає нелегкий, тернистий, вимагає подолання багатьох перешкод, але тих, хто здолає його, чекає такий омріяний фініш!
- Що, крім лекційних, практичних і лабораторних занять, чекає на здобувачів вищої освіти на цьому шляху?
«Різноманітні заходи», – скажете ви. «Так», – дамо відповідь ми, – «І не тільки».
На вас, наші потенційні студенти, чекає надзвичайно захоплива подорож у світ нашої народної минувшини, яку, хоч і топлять у річці забуття із року в рік, та вона все одно виринає й гучно заявляє про себе. Які б сучасні модні тенденції, нововведення не з’являлися, їм не під силу її зруйнувати, адже все наше народне виплекане віками, витворене умами багатьох поколінь і тому воно незнищенне!
- На яку ж це таку подорож (у який такий світ) мають сподіватися здобувачі?
Подумайте добренько…
– Де ж, як не в середовищі «живого» побутування, від народних оповідачів, шукати студентам споконвічні українські слова, вислови, які засвідчують багатство нашої рідної мови?
– Від кого ж, як не від народних співаків, можна почути милозвучний спів, записати автентичні зразки фольклору, зафіксувати своєрідну манеру їх виконання?
– І зрештою, у кого ж, як не в народних майстрів, митців, можна почерпнути секрети-тонкощі їхнього ремесла, мистецтва?
Здогадалися?
Такою подорожжю для студентів, які навчаються на нашому факультеті, є ФОЛЬКЛОРНА ПРАКТИКА. Її значення сьогодні, як і 25 років тому, коли ми тільки розпочинали «подорожувати» по селах історичної Уманщини, неоціненне – зафіксувати і зберегти той споконвічний наш культурний здобуток. Нині рашисти руйнують не тільки українські міста і села, а й культурно-історичні памятки. Помирають оповідачі, співаки, майстри, і відходить у минуле не записаний від них автентичний фольклор, який становить наше національне багатство.
Тож вступайте на факультет філології та журналістики, щоб разом із нами зберегти, наскільки зможемо, історико-культурну спадщину, адже вона визначає нашу національну ідентичність!
Переглядів 310