На лекції були присутні близько 90 осіб. Серед них відомі літературознавці, мовознавці, громадські діячі: Богдан Тихолоз, Наталя Тихолоз, Тетяна Голик, Богдана Криса, Галина Тимошик, Світлана Полюга, Зоряна Купчинська, Мирослав Маринович, Алла Віннічук, Ольга Антоник та ін.

Ярослава Мельник – доктор філологічних наук, професор кафедри філології Українського католицького університету, лауреат Міжнародної премії імені Івана Франка 2018 р. «За вагомі здобутки (досягнення) у галузі україністики». Авторка низки монографій, зокрема: «З останнього десятиліття Івана Франка» (Львів: Інститут Українознавства ім. І. Крип’якевича, 1999), «Іван Франко й biblia apocypha» (Львів: Видавництво УКУ, 2006), «… І остатня часть дороги. Іван Франко. 1908–1916» (Дрогобич: Коло, 2006), «Іван Франко. Благовіщення. Порівняльний дослід біблійної теми» (Львів: Видавництво УКУ, 2009), «…І остатня часть дороги. Іван Франко в 1908–1916 роках», вид. 2-е, випр. і доп. (Дрогобич: Коло, 2016), «Апокрифічний код українського письменства» (Львів: Видавництво УКУ, 2017) і численних наукових статей.

Багаторічний досвід роботи над дослідженням біографії І.Франка, зібраний цінний фактологічний матеріал, особиста харизма доповідача дали можливість слухачам пізнати не знану нами раніше дружину письменника – Ольгу Хоружинську. Це була високоосвічена жінка, з ґрунтовною освітою (знала п’ять мов, і французької  навчила І. Франка саме вона). Її чималий посаг одразу ж пішов на справи чоловіка. На ці кошти видавався заснований Франком журнал “Життє і слово”, книжка “В поті чола”, збірка “З вершин і низин”. Окрім того, дружина писала статті, адаптовувала українською іноземних авторів, допомагала чоловікові збирати український фольклор. Вона була опорою і помічницею для відомого тоді вже письменника.

Про це та про інші сторінки життя Франкової дружини йшлося у 2-годинній лекції Ярослави Мельник, ґрунтованій на скрупульозному вивченні й осмисленні великої кількості першоджерельного матеріалу.

Лекторка володіє високою культурою спілкування, науковим мисленням, викликає позитивний емоційний настрій. Лекція насичена яскравими прикладами,  гарно проілюстрована слайдами.

Такі багаті знання обов’язково знадобляться у професійній діяльності.

" data-title="НОВІ ФОРМИ ПІДВИЩЕННЯ ФАХОВОГО РІВНЯ">

НОВІ ФОРМИ ПІДВИЩЕННЯ ФАХОВОГО РІВНЯ

23 березня 2021 року викладачі та студенти факультету української філології  (доктор педагогічних наук, професор Л.В. Новаківська, кандидат філологічних наук, професор Т.М. Тищенко, студентка 4 курсу Терлецька Софія) відвідали онлайн-лекцію Ярослави Мельник «”Ніжна ростина, пересаджена на камінистий ґрунт”: Ольга з Хоружинських, дружина Івана Франка».

Такі багаті знання обов’язково знадобляться у професійній діяльності.