Поділитися новиною
НОВІ ФОРМИ РОБОТИ СХІДНОПОДІЛЬСЬКОГО ЛІНГВОКРАЄЗНАВЧОГО ЦЕНТРУ
Дослідження науковців і студентів Східноподільського лінгвокраєзнавчого центру, який функціонує на факультеті філології та журналістики, знаходять схвалення в науковців інших закладів вищої освіти та наукових установ, сприяють обміну досвідом у царині вивчення та збереження народних мовних скарбів, налагодженню партнерських зв’язків між освітніми закладами та студентській комунікації.
Новою формою роботи для науковців центру є проведення гостьових лекцій у вітчизняних закладах вищої освіти. 2 березня 2023 року керівник Східноподільського лінгвокраєзнавчого центру, кандидат філологічних наук, доцент Тетяна Тищенко прочитала лекцію «Українська лінгвогеографія: традиції та новаторство» з дисципліни «Українська діалектологія» для студентів-україністів Київського національного лінгвістичного університету.
Академічний виклад історії української лінгвогеографії лекторка поєднала з інноваційними та інтерактивними методами і технологіями вивчення діалектології, застосувала принципи діалогізму та опори на набуті раніше знання для самоідентифікації слухачів лекції як носіїв говірки та продемонструвала підготовчі етапи роботи діалектолога над зібранням діалектного матеріалу й укладанням лінгвістичних карт. Тетяна Миколаївна зауважила, що діалектологові-досліднику варто використовувати не тільки традиційні методи збору діалектного матеріалу, а й сучасні, які передбачають використання соціальних мереж.
Неймовірна атмосфера, створена лекторкою на початку заняття, повернула присутніх студентів і викладачів у рідні домівки, на лежанку до дідусів і бабусь, змусила згадати назви, які чули в дитинстві, стати респондентами для створення діалектологічної мапи Київського національного лінгвістичного університету, яку підготували як подарунок на згадку про гостину присутні на лекції студентки 31 групи факультету філології та журналістики Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Вікторія Кріт, Анна Рудницька, Анна Нагорна, Анна Язвенко (ОПП «Середня освіта (Українська мова і література. Мова і література (польська)).
Приємно, що роботу Тетяни Тищенко та здобувачок нашого факультету високо оцінили завідувач кафедри української філології Київського національного лінгвістичного університету, професор Мирослава Баган та доцент Валентина Заскалета, а рефлексії слухачів лекції засвідчили, що мета лекційного заняття досягнута.
Переглядів 299