Під час Конкурсу 18 учнів 9 – 11 класів навчальних  закладів Черкаського, Уманського, Тальнівського, Христинівського, Городищенського, Монастирищенського, Чорнобаївського, Смілянського, Жашківського районів презентували свої наукові виступи. Журі відзначило актуальність тематики учнівських науково-дослідницьких робіт, їхню наукову новизну та практичне значення.

Журі високо оцінило 3 наукові роботи з Умані й Уманського району та присудило їхнім авторам призові місця: «Дитяче обрядове вбрання Уманщини» – Островська Анастасія Романівна (м. Умань) – 2 місце; «Хореографічний фольклор у купальській обрядовості історичної  Уманщини» – Копил Анна Романівна (м. Умань) – 3 місце;  «Побутування паремій на літературному та локальному рівнях» – Козін Ольга Василівна (с. Косенівка) – 3 місце.

Приємно, що консультантами і рецензентами цих робіт були доценти кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання Н.С. Мамчур,  І.Г. Терешко та В.А. Гончарук

Відзначимо, що учениця НВК – міської гімназії Анастасія Островська у своїй роботі дослідила дитяче обрядове вбрання Уманщини на основі досвіду знаної в Україні майстрині-вишивальниці, нашої колеги Наталії Мамчур, а учениця Косенівського НВК І-ІІІ ст. Ольга Козін  зробила порівняльний аналіз паремій, зібраних у респондентів с. Косенівка, і тих, які використала у своїх творах наша колега, відома в Україні письменниця Марина Павленко.

І місце у Конкурсі посіла Кобилко Дар’я Ігорівна (м. Сміла) за своє наукове дослідження «Народний досвід вагітності», у якому проаналізувала зібрані серед інформаторів повір’я, пов’язані з поведінкою вагітної жінки у такий особливий період її життя. Призові місця отримали також учасники Конкурсу за роботи, у яких дослідили роль свашок у структурі весільного обряду з 60-х років  ХХ ст. до початку ХХІ ст., традиції застілля, вечорниці у фольклорному контексті.

Викликали справжній інтерес у присутніх на Конкурсі ще такі виступи за результатами наукових досліджень  (їхні автори отримали грамоти): «Легенди та перекази села Талалаївка Христинівського району Черкаської області» Качана Костянтина Олександровича (с. Малосевастянівка),  «Переселення 1956 – 1960 років у сучасних народних оповідях жителів села Худяки Черкаського району Черкаської області» Сапсай Ольги Іванівни, «Топонімічні перекази й легенди Городищини» Орел Марії Василівни, «Український весільний фольклор: обряд пришивання квітки молодому та поезія, що його супроводжує» Цап Тетяни Сергіївни (с. Пугачівка), «Український віночок в етнографії та фольклорі» Корніюк Ольги Олегівни (м. Монастирище).

Висловлюємо подяку вчителям загальноосвітніх навчальних закладів за співпрацю з нашим університетом загалом і кафедрою української літератури, українознавства та методик їх навчання зокрема у науково-дослідницькій роботі МАН. Бажаємо молодим дослідникам-учасникам МАН із фольклористики подальших творчих успіхів і нових наукових звершень!

" data-title="Обласний етап Конкурсу-захисту МАН із фольклористики">

Обласний етап Конкурсу-захисту МАН із фольклористики

Нещодавно доцент кафедри Валентина Анатоліївна Гончарук працювала у складі журі в секції «Фольклористика» Конкурсу-захисту учнів-учасників МАН, який проходив у Черкаському  національному університеті імені Богдана Хмельницького. Цьогорічний Конкурс підтвердив, що Черкащина багата юними дослідниками фольклорних скарбів, справжніми збирачами автентичного фольклору.

05.03.2018