Патріотичний майстер-клас

Багато років науково-методичний центр «Дослідження народної вишивки Уманщини» є осередком збереження і популяризації матеріально-духовних традицій регіону. У межах роботи Центру систематично проводяться різноманітні форуми, семінари, конференції, круглі столи, екскурсії, творчі зустрічі, майстер-класи з вишивки, виготовлення ляльки-мотанки, виставки.

Українське слово, мистецтво, культура та звичаї додають стійкості у воєнний час. Сучасне рукомесництво є яскравим проявом патріотизму, символом надії, віри, любові, нескореності української нації.

Патріотичні Янголи

Нещодавно для здобувачів освіти 8-Б класу Уманської гімназії №4 (класний керівник – Юлія Володимирівна Марущак, учитель української мови та літератури, спеціаліст І категорії) проведено благодійний майстер-клас по виготовленню патріотичних Янголів. Захід пройшов під гаслом: «Ангели памʼяті: згадати, вшанувати, возвеличити…» на честь ГЕРОЯ РУСЛАНА ГАЛЮКА, який у важку годину для України, 20 березня 2022 року взяв до рук зброю і пішов захищати сімʼю, родину, державу. Майже дев’ятнадцять місяців мужньо воював на Донецькому напрямку в 110 механізованій бригаді імені генерал-хорунжого Марка Безручка. Не боявся йти в бій, був справжнім, надійним побратимом. 5 серпня 2022 року нагороджений відзнакою Президента України «ЗА ОБОРОНУ УКРАЇНИ». Великим бажанням було дожити до перемоги, бавити внуків… Але не судилося… 9 жовтня 2023 року загинув від танкового обстрілу в запеклих боях за Авдіївку. Подвиг РУСЛАНА ГАЛЮКА назавжди вписаний в історію нашої Перемоги.

Вшанування памяті Руслана Галюка

Усі учасники заходу хвилиною мовчання вшанували пам’ять усіх Героїв, які віддали своє життя за Україну.

Далі під керівництвом кандидата педагогічних наук, доцента кафедри української літератури, члена Національної спілки майстрів України Наталії Осіпенко всі присутні виготовляли патріотичних Янгеликів з тканини і ниток.

Наталія Осіпенко

У захопливому процесі творення була задіяна учасниця майстер-класу «Народна іграшка» студентка другого курсу Анна Ільницька, яка допомагала учням упоратися з тканиною, вправно пояснювала етапи виготовлення Янгелика.

Анна Ільницька

У результаті старанної і натхненної праці кожен учасник майстер-класу тримав власний рукотвір – патріотичного Янгола – символ безмежної подяки ЗСУ за патріотизм, мужність, незламний дух та надію на щасливе майбутнє!

" data-title="Патріотичний майстер-клас для здобувачів освіти">

Патріотичний майстер-клас для здобувачів освіти

Гарною традицією на факультеті філології та журналістики є співпраця з випускниками. По-особливому щемні зустрічі, коли вчителі приводять до рідної альма-матер своїх вихованців.

Патріотичний майстер-клас

Патріотичні Янголи