Поділитися новиною
ПЕДАГОГ-ОРГАНІЗАТОР – КЛЮЧОВА ФІГУРА У ВИХОВНОМУ ПРОЦЕСІ
Філологія – це наука про мову. У дослівному перекладі – «любов до слова», а філолог – «той, що любить слово».
Перед випускниками факультету української філології, які опановують цю науку, відкривається широкий горизонт можливостей для працевлаштування. Ми готуємо філологів-універсалів, які, окрім української, англійської, польської мов, української та зарубіжної літератур уміють оцінити ту чи іншу суспільно-культурну подію.
Дуже часто випускники працевлаштовуються перекладачами або технічними редакторами; кореспондентами та коректорами у редакціях газет і журналів; ведучими або літературними редакторами на радіо й телебаченні; службовцями в органах державного управління, зокрема з питань освіти та культури; науковими співробітниками художнього, історичного, краєзнавчого, літературного музеїв, меморіальних комплексів і архівів; методистами-організаторами й ведучими культурних акцій та культурологічних гуртків, лекторіїв, концертних програм у державних і приватних організаціях з правом надання культурно-освітніх послуг; консультантами-культурологами у мистецьких галереях та на ярмарках, у виставкових залах, мистецтвознавчих відділах універсальних бібліотек і книжкових супермаркетів. Гувернерами або репетиторами з мовно-естетичною спеціалізацією в українських та закордонних родинах, екскурсоводами в агенціях і бюро, які спеціалізуються на внутрішньому та зовнішньому туризмі, педагогами-організаторами.
Фото 1. Випускниця факультету української філології Зелененька Анастасія працює директором Троянського сільського будинку культури .
У чому виявляється креативність сучасного вчителя?
У здатності породжувати незвичайні ідеї, відхилятися від традиційних схем мислення, швидко і вправно вирішувати проблемні ситуації.
У спроможності впевнено виходити за рамки стереотипів, прагненні й умінні будь-яку, навіть рутинну навчальну працю перетворити на свято особистих досягнень і радісних відкриттів.
Кожен працюючий педагог зобов’язаний:
– нести відповідальність не тільки за життя і здоров’я дитини, а й за її емоційне самопочуття;
– навчити дитину бути гідним громадянином своєї держави;
– забезпечити кожну дитину увагою, повагою і турботою;
– стати належним прикладом для вихованців у своїх словах, діях, учинках;
– вміло і доречно користуватися інноваціями у педагогіці і психології;
– налагодити демократичні стосунки з кожною дитиною;
– зробити все можливе, аби всі діти у колективі відчували себе повноправними і гідними особистостями.
Фото 2. Пролунав останній дзвінок у Троянській ЗОШ (свято підготувала Зелененька А.)
Фото 3. Від усієї душі вітаємо дорогих мам із їхнім святом (свято підготувала Зелененька А.)
Дуже приємно, що наші студенти вміло застосовують на практиці здобуті у рідному навчальному закладі фахові та загальнонаукові знання. Під час їх роботи, без сумніву, відбувається формування професійних вмінь та навичок на базі здобутого теоретичного матеріалу та практичних умінь, з᾽являється усвідомлення значущості цих знань для творчого застосовування у своїй практичній діяльності.
Переглядів 272