Міжнародний день рідної мови започаткували у листопаді 1999 року на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності.

Мова формує високий рівень духовності й інтелекту людини, а у практичній мовленнєвій діяльності формує її комунікативну поведінку. Цей фактор є особливо важливим для майбутніх учителів української мови та літератури, тому що їхня комунікативна поведінка впливає на створення емоційно-психологічної атмосфери педагогічного спілкування, на характер взаємин між учителем та учнями, на стиль їхньої діяльності.

Сьогодні стає зрозумілим, що рідна мова – найдивовижніший винахід нашої нації, інструмент збереження й розвитку інтелектуальних і духовних скарбів українців. Зі здобуттям незалежності України та конституційним утвердженням державного статусу української мови в нашій країні задекларовано, створено правову основу й розпочато перехід до суспільства з іншою мовною інфраструктурою – з українською мовою як центром силового поля мовного буття Держави. Занепадає мова – зникає і нація. Коли ж мова стає авторитетною, перспективною, необхідною і вживається, сильною і високорозвиненою стає як нація, так і держава. Мова без своєї держави беззахисна і згасає. Держава без своєї мови втрачає істотні ознаки суверенітету – культурного та інформаційного. Зараз настав ключовий момент боротьби за нашу державність. Вистояли раніше і зараз вистоїмо та переможемо!

Катерина Корнійчук та Діана Шкатюк, студентки першого курсу факультету філології та журналістики

" data-title="Практичні навички – незмінна умова якісної освіти">

Практичні навички – незмінна умова якісної освіти

Студенти першого курсу ОПП Середня освіта (Українська мова і література. Мова і література (англійська)), Середня освіта (Українська мова і література). Спеціальна освіта, Середня освіта (Українська мова і література). Редагування освітніх видань на занятті з «Ділової української мови» (тема «Культура усного професійного мовлення»; викладач професор Тетяна Григоренко) 21 лютого 2023 року взяли участь у засіданні круглого столу «Визначальна роль української мови в українському державотворенні», який проводився з нагоди Міжнародного дня рідної мови товариством «Просвіта». Особлива увага була прикута до виступу професора Миколи Тимошика, академіка, завідувача кафедри видавничої справи та мережевих видань факультету журналістики і міжнародних відносин Київського національного університету культури і мистецтв, Лілії Овдійчук, кандидата педагогічних наук, доцента, завідувача кафедри української мови та літератури історико-філологічного факультету Міжнародного економіко-гуманітарного університету ім. академіка Степана Дем’янчука, Юрія Работіна, голови Одеської обласної організації Національної спілки журналістів України, поета.