Тетяна Володимирівна  Григоренко

Тому 1 березня 2023 року у рамках бінарного онлайн-заняття зі студентами І курсу ОПП Середня освіта (Українська мова і література. Мова і література (англійська)), Середня освіта (Українська мова і література). Спеціальна освіта, Середня освіта (Українська мова і література). Редагування освітніх видань з курсу «Ділова українська мова» (викладач професор Тетяна Григоренко) та у тісній співпраці з працівниками інформаційно-бібліографічного відділу бібліотеки університету Яною Коваленко та Іриною Рудь було висвітлено украй важливі на сьогодні питання: академічна доброчесність, порушення академічної доброчесності, академічне письмо.

Інформаційоно-бібліографічний відділ

Дотримання академічної доброчесності здобувачами освіти передбачає: самостійне виконання навчальних завдань, завдань поточного та підсумкового контролю результатів навчання (для осіб з особливими освітніми потребами ця вимога застосовується з урахуванням їхніх індивідуальних потреб і можливостей); посилання на джерела інформації у разі використання ідей, розробок, тверджень, відомостей; дотримання норм законодавства про авторське право і суміжні права; надання достовірної інформації про результати власної навчальної (наукової, творчої) діяльності, використані методики досліджень і джерела інформації [Стаття 42 Закону України «Про освіту»].

На занятті здобувачі освіти отримали корисні поради з культури академічного письма, які торкалися питань щодо наукового рівня роботи, зміст

Інформаційоно-бібліографічний відділу, структурування та оформлення тексту, відповідності тексту вимогам дотримання академічних стандартів, цитування джерел і включення їх до списку посилань, організації та методика роботи з джерелами інформації.

На завершення  було наголошено на дотриманні здобувачем принципів академічної доброчесності, яка є запорукою успішного навчання і подальшої академічної кар’єри, на формуванні культури академічного письма і підготовки якісного академічного тексту, що починається з перших студентських робіт і не закінчується ніколи.

Інформаційоно-бібліографічний відділ

І насамкінець бібліографи наголосили на тому, що бібліотека –осередок академічної доброчесності університету – є надійним помічником студента, пропонує авторитетні ресурси, якісні послуги, корисну інформацію і завжди готові надати професійну допомогу.

Інформаційоно-бібліографічний відділ

Яна Коваленко та Ірина Рудь  порекомендували здобувачам освіти більше дізнаватися бібліотечних новин і подій з офіційного сайту, відвідувати сторінки бібліотеки в соціальних мережах, а для отримання консультацій використовувати месенджери Viber, електронну пошту, телефон.

" data-title="Чесне навчання – успіх здобувача освіти!">

Чесне навчання – успіх здобувача освіти!

Освітянська царина потерпає від знищення етичних постулатів виховання та навчання молодого покоління на основах гуманізму та відвертості, відкритості й поваги. Запозиченню чужої думки та поданню її як своєї сприяють навіть новітні інформаційні технології та інтернет (можна «погуглити» і скомпонувати отриману інформацію, навіть не проаналізувавши її).

Тетяна Володимирівна  Григоренко