Нестандартні презентації стали родзинкою факультету української філології. Декілька років поспіль студенти продовжують традицію тематичних дійств. Цього року взята за основу всім відома п’єса «За двома зайцями» була адаптована до філологічної тематики, а головна героїня – Проня Прокопівна – разом з іншими персонажами невтомно намагалася вирішити, який ВНЗ обрати.

Але все ж головними героями цього свята були студенти-першокурсники. Весела музика, яскраві декорації, пишні костюми, надзвичайно талановиті актори і, звісно, піднесена любов до рідного слова не залишили жодного глядача у залі байдужим. Гостям свята запам’яталися всі групи факультету. Причому, кожна була по-своєму оригінальною – чудовою грою акторів, неперевершеними піснями й надзвичайними танцями. Було дивовижно усвідомлювати, що в актовій залі Уманського педуніверситету зустрілися першокурсники, які представляють такі регіони України, як Поділля, Полісся, Закарпаття, Центр, Причорномор’я, Придніпров’я. Усіх їх об’єднала любов до України, до рідної мови, бажання змінити нашу державу на краще. Не забули студенти згадати воїнів, які потребують допомоги на лікування. Захід мав благодійну мету – зібрано кошти на лікування пораненому землякові Сергію Литвину.

Найбільше вражали і зворушували глядачів вірші про війну на Сході та про воїнів АТО. Особливими оваціями глядачі відгукнулись на вірш Наталії Кучеренко «Ми переможемо». Студенти заявляли: «Хіба не завдяки безмежній відданості і жертовності наших героїв ми маємо змогу навчатися? Наше мирне навчання – це їх дарунок! Ми всі є студентами одного університету. Всі ми − громадяни однієї держави. Ми хочемо добрих змін!»

Студдекан Юлія Жирохова емоційно наголосила: «Цьогорічна презентація І курсу мала назву «Проня Прокопівна та факультет української філології», де відомих героїв: Проню, маміньку, папіньку грали студенти нашого факультету, вони чудово зуміли перевтілитись у колоритних персонажів п’єси. Репетиції, нерви, костюми, танці, співи, зміни сценарію, шалені темпи – усе це було, але разом у нас вийшло створити чудову картину факультету» – з усмішкою пригадує Юлія.

«Перший курс цього річ не промах!» – такі слова звучали з уст викладачів, старшокурсників, гостей. Адже цьогорічні першокурсники –  нове покоління філологічної родини – талановиті, енергійні, сповненні сили та бажань. Усі чотири групи першокурсників презентували себе гідно, продемонструвавши свої таланти.

Привітала з творчим дебютом першокурсників декан факультету української філології   – доктор педагогічних наук, професор Коваль Валентина Олександрівна зі словами побажань:

«Нехай студентські роки будуть часом вашого інтелектуального росту, становлення особистості, розкриття творчого потенціалу! А навчання в нашому університеті наповнює ваше життя новим змістом, розширює коло друзів, буде багатими на яскраві події та приємні враження!..» Валентина Олександрівна подякувала усім причетним до організації дійства, а саме: заступникові декана з виховної роботи, кандидату педагогічних наук, доцентові кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання Наталії Сергіївні Мамчур, куратору 12 групи – кандидату філологічних наук, професорові Тетяні Миколаївні Тищенко,

куратору 11 групи – кандидату філологічних наук, доцентові кафедри української мови та методик їх навчання Інні Леонідівні Шевчук,

куратору 13 групи – кандидату філологічних наук, доцентові кафедри української мови та методик їх навчання Олені Володимирівні Дуденко,

куратору 38 групи після педучилища – кандидату філологічних наук, доцентові кафедри української мови та методик їх навчання Ользі Анатоліївні Молодичук.

Студентам-першокурсникам вручили дипломи за різними номінаціями: «Сміливі» (11 група), «Згуртовані» (12 група), «Артистичні» (13 група), «Відповідальні» (38 група). Приємно порадували новоспечених першокурсників солодкі подарунки від декана факультету.

Підготовка до презентації на факультеті української філології – це дуже важлива та відповідальна робота. Величезна заслуга у втіленні грандіозної ідеї належить новообраній студентській раді факультету УФ на чолі з Юлією Жироховою (45 група). Студактив невтомно працював над розробкою сценарію, створенням відеороликів, декорацій,  добирав костюми та виконував багато інших кропітких справ.

Величезна заслуга театрального втілення презентації «Проня Прокопівна та факультет української філології» належить студентам-акторам,  а саме: Валерії Тіньковій (22 група), Альоні Мандзюк (35 група), Іванові Музичці (21 група), Аліні Ягуфаровій (22 група), Катаріні Зачепі, Інні Гусак, Анні Кулінєєвій (24 група), Анні Огородник (24 група), Марині Король (24 група), Марії Каганенко (33 група), Анні Лобань, Руслані Костьович; студкураторам – Інні Гусак,  Руслані Костьович, Марині Король (24 група), Дар’ї Куян  (24 група), Анні Лобань (33 група), Марії Каганенко (33 група) та Катерині Бондар (36 група).  Музичні вітання лунали від фольклорного колективу факультету української філології «Лелія» (керівник – викладач кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання Тетяна Олегівна Хлівна) та студентки 44 групи Юлії Легути.

Надзвичайні емоції, море вражень та позитиву – саме такою була презентація першокурсників 2016 року! Це дуже гарний старт для студентського життя!

" data-title="Презентація І курсу 2016 – «Проня Прокопівна та факультет української філології»">

12.11.2016