Поділитися новиною
«ПРОБЛЕМИ СЛОВ’ЯНСЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ» В КОНТЕКСТІ СУЧАСНОСТІ
Цьогоріч листопад на факультеті філології та журналістики був позначений цілою низкою наукових конференцій, що засвідчили високий рівень наукових досягнень наших науково-педагогічних працівників у різних напрямах філологічних наук.
Ось і 30 листопада 2023 року відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Проблеми слов’янської філології», яку ініціювала кафедра прикладної лінгвістики, зарубіжної літератури та журналістики, а співорганізаторами виступили Хмельницький національний університет і Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського. Тематика конференції була досить широкою і охоплювала не лише лінгвістику, літературознавство і методики їх навчання, а й соціальні комунікації.
На початку відеозустрічі привітали учасників заходу і надихнули їх на плідну роботу доктор педагогічних наук, професор, проректор з наукової роботи Тетяна ГОДОВАНЮК і доктор педагогічних наук, професор, декан факультету Валентина КОВАЛЬ. Модератором відеоконференції була кандидат філологічних наук, доцент кафедри прикладної лінгвістики, зарубіжної літератури та журналістики Галина ОСІПЧУК.
Свою участь у науковому форумі засвідчили понад 90 науковців та освітян як представники наукових та освітніх закладів різних рівнів – від загальноосвітніх шкіл до університетів – із різних куточків України, а також із дружніх країн – Польщі, Словаччини, Ізраїлю, щоб поділитися своїми теоретичними і практичними здобутками.
Виступ Даріуша РОТТА, доктора габілітованого, професора Сілезького університету в Катовіцах (Польща) на тему «Chorografie w literaturze dawnej Polski» був присвячений аналізу хорографії, тобто топографічних описів місцевості, у давньопольській літературі.
Войцех ХОФМАНСЬКИЙ, доктор Університету імені Адама Міцкевича в Познані (Польща) надіслав свій виступ з дозволом оприлюднити на тему «Interkomprehensja – stan i cele bаdań» (Взаємопорівняння – стан і цілі дослідження), який озвучила викладач кафедри прикладної лінгвістики, зарубіжної літератури та журналістики Лія ЛУКІНА.
Тетяна МЕЛЬНИК і Світлана ТАРАТУТА, кандидати філологічних наук, доценти кафедри міжкультурної комунікації, світової літератури та перекладу Вінницького державного педагогічного університету імені М. Коцюбинського, у тандемі представили тему «Використання компаративного аналізу художнього твору та його екранізації як методичний прийом навчання зарубіжної літератури», яка викликала жваве обговорення.
Зацікавлення викликав і виступ Тетяни ПОЛЯКОВОЇ, кандидата філологічних наук, старшого наукового співробітника, завідувача сектору російської мови відділу мов України Інституту мовознавства імені О. О. Потебні НАН України на тему «Жаргонізація медійного дискурсу як маркер зростаючої конфліктності у сучасному українському суспільстві».
Юлія ЛЕБІДЬ, завідувач кафедри зарубіжної літератури та основ риторики, кандидат філологічних наук Комунального закладу вищої освіти «Вінницький гуманітарно-педагогічний коледж» виступила з доповіддю «Міжмовні конотативні антропоніми в сучасному українському медіапросторі», яка теж привернула увагу учасників актуальністю і сучасним трактуванням.
Кандидат філологічних наук, доцент кафедри прикладної лінгвістики, зарубіжної літератури та журналістики Ірина ХЛИСТУН виступом на тему «Особливості персональних блогів у мережі “Фейсбук”» підкреслила важливу роль блогосфери для формування громадської думки суспільства в сучасних умовах.
Олександр ЧЕРЕВЧЕНКО, кандидат філологічних наук, доцент кафедри прикладної лінгвістики, зарубіжної літератури та журналістики Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини у доповіді «Дія механізмів співвіднесеності в компаративістиці» зацікавив присутніх неординарними прийомами і методами вивчення світової літератури.
Виступ Леоніда КОЗИНСЬКОГО, кандидата філологічних наук, доцента кафедри прикладної лінгвістики, зарубіжної літератури та журналістики на тему «Автобіографічний роман «Далекий світ» Галини Журби як репортаж з минулого України про пошуки національної ідентичності й державності» здійснив екскурс у минуле України через призму творчості письменниці.
Теми виступів, які доповідачі оприлюднили, були, безумовно, актуальними і відповідали сучасним тенденціям науки, тому викликали зацікавлення і численні запитання у присутніх.
Сподіваємося, що конференція «Проблеми слов’янської філології» і надалі буде традиційним науковим майданчиком для діалогу та взаємодії дослідників України та закордоння в умовах глобалізаційних, інформаційно-комунікаційних та суспільних процесів у світовій науці та освіті.
Ірина ХЛИСТУН, доцент кафедри прикладної лінгвістики, зарубіжної літератури та журналістики
Переглядів 335