У монографії «Людина в мові і тексті» репрезентовано широке коло фундаментальних наукових проблем, пов’язаних з описом мовленнєво-мисленнєвої діяльності людини як когнітивного і лінгвокреативного суб’єкта, як активного учасника комунікації. Проблематика повною мірою відображає різноманіття завдань, що постали перед сучасною лінгвістикою і засвідчують широку палітру наукових інтересів авторів, розвідки яких виконані в руслі антропоцентричних стратегій дослідження мови і тексту.

Автори колективної монографії глибоко вдячні рецензентам: докторові філологічних наук, завідувачу кафедри української філології та загального мовознавства ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» Катерині Дмитрівні Глуховцевій, докторові філологічних наук, професору, завідувачу кафедри української філології Хмельницького національного університету Михайлові Миколайовичу Торчинському, докторові філологічних наук, професору кафедри українського мовознавства і прикладної лінгвістики Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Людмилі Володимирівні Шитик, докторові філологічних наук, професору кафедри практичного мовознавства Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Світлані Андріївні Шуляк.

Бажаємо всім щедрих наукових здобутків!

" data-title="Присвячуємо славному 90-річчю Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини">

Викладачі кафедри української мови та методики її навчання працюють над кафедральною науковою темою «Лексика і граматика в синхронії та діахронії», керівник теми – д. філол. наук О. Ю. Зелінська. Результати наукових досліджень лягли в основу колективної монографії «Людина в мові і тексті, яку  присвятили ювілею Університету.

Бажаємо всім щедрих наукових здобутків!