Любов Пархета

По-особливому, щемно мотивувала студентів до збирання і збереження діалектних скарбів Любов Пархета, славна дочка козацького краю,  поділившись спогадами з дитинства про сімейні традиції, «запріщонні»  пісні, які знав ще її дід і які співали, коли збирались усі діти й онуки разом, та  власну діалектологічну практику під час навчання в Запорізькому державному університеті.

Студентка Анна Яковлева поділилась хоч і невеликим, але вже значним за важливістю досвідом збирання «цікавих слів і словечок», коли першокурсницею почала працювати в проблемній науковій групі Словник східноподільських говірок, а студентка Анна Раздєлова розповіла про переваги вивчення дисципліни вільного вибору «Регіональне лінгвокраєзнавство» і як тепер  це допоможе тим студентам, які її вивчали, впоратися із завданнями діалектологічної практики.

Тетяна Тищенко

Керівник діалектологічної практики Тетяна Тищенко, крім традиційних форм роботи під час  практики, запропонувала нові нестандартні  форми оприлюднення результатів обстеження говірок. Вона наголосила, що особливістю цьогорічної практики є те, що всі студенти проходять її за місцем проживання. А це – затишні вечори з родиною, безцінні спогади старшого покоління, погляд на бабусь і дідусів як творців культури і свідків чи творців  історії України, поповнення не тільки фонотеки й текстотеки Східноподільського лінгвокраєзнавчого центру, а й укладання родинних аудіоархівів, оцифрування родинних тематичних фотоархівів, які можуть стати джерелами наступних досліджень із діалектології української мови.

Результати діалектологічної практики здобувачі оприлюднять після завершення практики. Бажаємо студентам удачі в пошуку нових діалектологічних знахідок для збереження власних родинних традицій та оборони мови – кордону нашої нації і держави.

" data-title="РЕЗУЛЬТАТИ НАВЧАННЯ ПЕРЕВІРЯЄМО НА ПРАКТИЦІ">

РЕЗУЛЬТАТИ НАВЧАННЯ ПЕРЕВІРЯЄМО НА ПРАКТИЦІ

18 листопада 2022 року заступник декана з питань організації практик на факультеті філології та журналістики, доцент Любов Пархета та керівник навчальної діалектологічної практики, доц. Тетяна Тищенко провели настановчу конференцію для здобувачів ОП Українська мова та література. Англійська мова  та Українська мова та література. Психологія, які є і членами Студентського наукового товариства імені Агатангела Кримського. Конференція відбувалася у змішаному режимі.

Любов Пархета

Тетяна Тищенко