У рамках заходів, ініційованих  членами науково-методичного центру педагогічної творчості імені Степана Павленка, 12 березня (в день народження Степана Онисимовича) на ІІ і ІV курсах факультету української філології було проведено заняття, присвячені вивченню  життя  і творчості Степана Павленка, які провела його колишня учениця, викладач кафедри української літератури, українознавства та методики їх навчання Зарудняк Н.І.

Другокурсники, які самі ще лише нещодавно з-за шкільної парти,  з ентузіазмом вели мову про ідеал учителя, про його часто вирішальну роль у житті дитини; сперечалися, чи має право вчитель помилятися («коли тебе, такого дорослого, так дбайливо заспокоює таке мале дівча»); чи аж таким великим має бути  вчительське серце, щоб для кожного учня  знайшлося в ньому місце («сором від того, що за цілих два роки я, по суті, ні разу його не помітив»); чи завжди школа може розкрити найкраще в дитині («я, до зубів озброєний премудростями педагогічної науки, такої усмішки не засвітив на його лиці жодної»)?

Студенти ІV курсу, які щойно повернулися з педагогічної практики, вели мову про співвідношення впливу  сім’ї і школи на дитину («Давній рейд», «Батьківські збори», «Друге коло», «Кар’єр»), про відповідальність і завантаженість сучасного вчителя («Індивідуальна бесіда», «Добре слово»).

Найприємнішим було те, що саме «такі усмішки» засвічувалися на обличчях студентів. Думалося: «Які все-таки вони в нас гарні,  СТУДЕНТИ. І яка все-таки незвичайна людина – СТЕПАН ОНИСИМОВИЧ ПАВЛЕНКО».

" data-title="Робота науково-методичного центру педагогічної творчості імені Степана Павленка">

Робота науково-методичного центру педагогічної творчості імені Степана Павленка

14.03.2015