На базі факультету української філології УДПУ імені Павла Тичини 15 березня 2017 р. відбувся семінар-тренінг «Підготовка до Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук України (МАН)», учасниками якого стали учні 9–10-х класів загальноосвітніх шкіл м. Умань.

Із вітальним словом до учнів та їх наставників звернулася декан факультету української філології, доктор педагогічних наук, професор Коваль Валентина Олександрівна, яка наголосила на важливості науково-пошукової діяльності, як на початкових етапах – зі шкільної лави, так і в майбутньому – навчальному закладі, здобуваючи омріяну спеціальність.

Директор регіонального центру Малої академії наук при УДПУ імені Павла Тичини, кандидат філологічних наук, професор Тищенко Тетяна Миколаївна ознайомила присутніх із основними етапами та термінами проведення Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів МАН України та із загальними вимогами до їх виконання. Також розповіла про систему оцінювання та умови визначення результатів захисту науково-дослідницьких робіт для відділень мовознавства, літературознавства, фольклористики, літературної творчості та мистецтвознавства.

Доповідачі, викладачі-консультанти Малої академії наук, доктор філологічних наук, професор Зелінська Оксана Юріївна, кандидат філологічних наук, доцент Черевченко Олександр Миколайович, кандидат педагогічних наук, доцент Гончарук Валентина Анатоліївна проаналізували учасникам тренінгу специфіку написання учнівських науково-дослідницьких робіт із української мови, світової літератури, фольклористики, а також наочно продемонстрували особливості оформлення та представлення наукових робіт із зазначених секцій.

Робота семінару-тренінгу була спрямована на виявлення помилок із досвіду попередніх років при виборі дослідницької теми та пошук шляхів їх подолання, надання рекомендацій щодо її успішної практичної розробки. Доповідачі акцентували увагу на пріоритетних завданнях – тематичній конкретиці, вузькоспрямованості, лаконічності викладу матеріалу, врахування індивідуального підходу до наукового інтересу дослідника-початківця тощо.

З інформаційними ресурсами бібліотеки університету учасників тренінгу ознайомила директор бібліотеки УДПУ імені Павла Тичини, кандидат філологічних наук, доцент Григоренко Тетяна Володимирівна. На допомогу учням – членам МАН – алгоритм роботи із каталогами бібліотечного фонду та версію дистанційного пошуку й вибору літератури.

Організатори тренінгу (координатор – кандидат філологічних наук, доцент, заступник декана з наукової роботи факультету української філології Коломієць Інна Іванівна) сподіваються, що отримана інформація буде корисною для його учасників, сприятиме успішному проходженню всіх етапів виконання науково-дослідницької роботи і допоможе здобути плідний результат наукового старту.

" data-title="Семінар-тренінг «Підготовка до Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт (МАН)»">