20 березня відбувся захід, присвячений національному святу весни туркменського народу Новруз-байраму. Його підготували студенти факультету іноземних мов та студентка факультету української філології Ілона Кулик під керівництвом викладача кафедри слов’янських мов та зарубіжної літератури  Юрія Олексійовича Ревука і викладача кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання  Оксани Юріївни Денисюк.

Виступи студентів розкрили історію та зміст національного свята, познайомили зі звичаями та обрядами Новруз-байраму.

Студентка факультету української філології Ілона Кулик розповіла про весняні обряди українського народу, в традиції якого теж прийнято зустрічати прихід весни; обряди спрямовані на приближення життєдайного тепла, що є запорукою гарного врожаю а з ним – і добробуту в селянській родині.

Прозвучали вірші та пісні, присвячені святу зустрічі весни.

Новруз-байрам – свято не тільки туркменського народу, це древня традиція, притаманна культурам багатьох народів світу, адже її зміст – це зустріч весни, що символізує оновлення природи, віру у світле і прекрасне продовження життя.

" data-title="«Весняна обрядовість у культурі туркменського та українського народів»">

«Весняна обрядовість у культурі туркменського та українського народів»

Прозвучали вірші та пісні, присвячені святу зустрічі весни.

22.03.2017