Людмила Володимирівна Новаківська

Модератор урочистого засідання, очільниця кафедри української літератури, українознавства та методики їх навчання, завідувачка науково-дослідної лабораторії «Проблеми підготовки студентів-філологів до українознавчої роботи в школі», професор Наталія Петрівна Сивачук у вступному слові наголосила про важливість особистостей, які творять на кафедрі неповторну атмосферу інтелектуального задоволення та співпраці, своїм прикладом доводять, що потрібно бути не просто науковцем, а й патріотом своєї справи та носієм національних цінностей.

Наталія Петрівна заначила, що в ювілейний день народження Людмила Володимирівна заслуговує найвищої пошани, найкращих слів, найсердечніших побажань!

Проблеми підготовки студентів-філологів до українознавчої роботи в школі

З вітальним словом до учасників урочистого засідання звернулася декан факультету української філології, доктор педагогічних наук, професор, заслужений працівник освіти України Валентина Олександрівна Коваль, яка підкреслила, що у свій славний ювілей Людмила Володимирівна відзначає 35-річчя педагогічної праці в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини. «Завдяки своїй працелюбності, відповідальності, наполегливості, невичерпній творчій енергії, цілеспрямованості, плідній науковій та педагогічній роботі Людмила Володимирівна заслужила авторитет серед науково-педагогічних працівників і здобувачів вищої освіти. У всіх, хто знає ювілярку, викликає справжнє захоплення її невичерпна життєва енергія та служіння українській педагогічній науці», – зазначила Валентина Олександрівна.

Заступник декана з наукової роботи факультету української філології, кандидат філологічних наук, доцент Інна Іванівна Коломієць у своїй вітальній промові відзначила вельмишановну ювілярку як знану в науково-освітніх колах, успішну педагогиню, високо-ерудовану дослідницю-професорку, людину з високими моральними вимірами: «Наше філологічне товариство цінує Ваш невичерпний потенціал науковця, нас захоплює Ваш неперевершений талант навчателя, що спонукає до постійного творчого пошуку, Вам, напрочуд, успішно вдалося поєднати свої професійні звершення і хист берегині сімейних цінностей, нас зачаровує неповторний стиль жінки-особистості, вражає щира і водночас стримана атмосфера у спілкуванні з Вами, навколо Вас гуртуються однодумці, до Вас прислухаються учні, колеги, Вашу думку цінують наставники, Ваші педагогічні надбання заслуговують наслідування». Інна Іванівна побажала Людмилі Володимирівні творчого натхнення, щоденних радостей, процвітання на професійній ниві.

Красномовно і величально схарактеризувала постать ювілярки у своєму виступі завідувач кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання, професор Сивачук Наталія Петрівна: «Вельмидостойна Людмила Володимирівна, Ви все своє життя прослужили Слову! Слово Ваша опора у житті, Ваша мета, Ваша надія, Ваша сила, Ваша любов! Все, що є у Вашому житті, воно у Слові! Через слово Ви несете знання студентам у процесі викладання курсу «Дитяча література». Наталія Петрівна відзначила важливу роль Людмили Володимирівни в науковій царині, українознавчій діяльності та побажала невичерпної енергії на многії літа.

Проблеми підготовки студентів-філологів до українознавчої роботи в школі

Щирі вітальні слова і побажання пролунали від завідувача кафедри української мови та методики її навчання, кандидата філологічних наук, професора Валентини Володимирівни Розгон, завідувача кафедри практичного мовознавства, кандидата філологічних наук, професора Наталії Андріївни Цимбал, завідувачки кафедри слов’янських мов та зарубіжної літератури кандидата філологічних наук, доцента Інесси Валеріївни Анікіної.

Проблеми підготовки студентів-філологів до українознавчої роботи в школі

Заряд щемних почуттів переповнював кожного від перегляду відеофільму, який став приємним презентом для ювілярки.

Зворушливо і напрочуд змістовно прозвучали слова-спогади, віршовані побажання від Анатолія Олександровича Карасевича, кандидата філософських наук, професора кафедри соціальних і правових дисциплін, заслуженого працівника освіти України, члена Спілки слов’янських письменників України.

Про особистість ювілярки як про науковця, педагога, друга йшлося у виступах Ольги Анатоліївни Комар, доктора педагогічних наук, професора, завідувача кафедри фахових методик та інноваційних технологій у початковій школі; Валентини Іванівни Авраменко, кандидата педагогічних наук, доцента кафедри практичного мовознавства; Любові Петрівни Пархети, кандидата педагогічних наук, доцента кафедри української літератури українознавства та методики їх навчання.

Проблеми підготовки студентів-філологів до українознавчої роботи в школі

На завершення слово мовила сама ювілярка, яка була напрочуд зворушена всім почутим і побаченим. Людмила Володимирівна висловила вдячність ректорату, адміністрації факультету української філології, колегам, випускникам та студентам Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини. Подякувала за добрі слова та навзаєм побажала міцного здоров’я, невичерпної енергії, творчого довголіття, земних щедрот і прихильності долі.

" data-title="Творче многоліття: відзначення ювілею професора Людмили Володимирівни Новаківської">

30 листопада 2021 року відбулося розширене засідання науково-дослідної лабораторії «Проблеми підготовки студентів-філологів до українознавчої роботи в школі», присвячене 60-річному ювілею доктора педагогічних наук, професора Людмили Володимирівни Новаківської.

Людмила Володимирівна Новаківська