Журнал розпочав своє життя 2011 року як збірник наукових праць «Філологічний вісник Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини», редколегію якого очолював відомий український лексиколог і лексикограф, доктор філологічних наук, професор Левко Михайлович Полюга. За це особлива вдячність і шана, які не мають часового виміру. Упродовж 2012–2014 рр. головною редакторкою була докторка філологічних наук, професорка Ганна Іванівна Мартинова, а з 2015 р. – докторка філологічних наук, доцентка Оксана Юріївна Зелінська. За ці роки видання не тільки змінило статус зі збірника на журнал, найменування – на «Філологічний часопис», але й стало інтелектуальним філологічним осердям Східного Поділля та України, де публікують свої розвідки науковці з різних куточків нашої держави та закордону, зокрема з Білорусі, Молдови, Польщі, Словаччини, Угорщини, Хорватії та інших країн. Міжнародна редакційна колегія (до її складу входили знані науковці 11 країн), сформована на початках діяльності і задовго до постанови 15 січня 2018 року, працювала професійно, компетентно і злагоджено. Нові вимоги змусили нас внести відповідні корективи, що аж ніяк не позначилося на якості наукового продукту.

Редакційна колегія, яку нині очолює докторка філологічних наук, професорка Світлана Андріївна Шуляк, дякує всім своїм авторам за наукову й моральну підтримку, а очільниці факультету – докторці педагогічних наук, професорці Валентині Олександрівні Коваль – за підтримку у кожних починаннях. Запрошуємо всіх надсилати матеріали до наступних випусків!

ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ РІШЕНЬ АТЕСТАЦІЙНОЇ КОЛЕГІЇ МІНІСТЕРСТВА

" data-title="У 2021 РІК – НА МАЖОРНІЙ НОТІ">

У 2021 РІК – НА МАЖОРНІЙ НОТІ

26 листопада 2020 року відбулося засідання Атестаційної колегії Міністерства освіти і науки України, де, крім інших багатьох важливих питань, було затверджено доповнення до Переліку наукових фахових видань (наказ № 1471). Для нашого факультету воно знаменне передусім тим, що науковий журнал «Філологічний часопис» відтепер стає фаховим, адже його включено до відповідних видань категорії «Б», публікація результатів досліджень у яких украй важлива для здобуття наукового ступеня доктора філософії (спеціальність 035 – філологія), а також для наукового рейтингу закладу вищої освіти.

ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ РІШЕНЬ АТЕСТАЦІЙНОЇ КОЛЕГІЇ МІНІСТЕРСТВА