Співорганізаторами та учасниками заходу стали завідувачі кафедр і викладачі двох ЗВО України: Хмельницького національного університету (гуманітарно-педагогічний факультет, кафедра слов’янської філології) та Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського (факультет іноземних мов, кафедра міжкультурної комунікації, світової літератури та перекладу). Для успішного проведення семінару в умовах дистанційної роботи було обрано платформу Meet.

Із вітальним словом до учасників семінару звернулася декан факультету української філології Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини,  доктор педагогічних наук, професор кафедри української мови та методики її навчання Валентина Олександрівна Коваль.

Програма семінару передбачала пленарні та секційні засідання.

На пленарних засіданнях представлено доповіді В. О. Коваль, д. пед. н., професора кафедри української мови та методики її навчання Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини; О. Ю. Зелінської, д. філол. н., професора кафедри української мови та методики її навчання Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини; М. М. Торчинського, д. філол. н., професора, завідувача кафедри української філології Хмельницького національного університету; Т. М. Полякової, канд. філол. н., зав. сектором російської мови відділу мов України Інституту мовознавства імені О. О. Потебні НАН України; І. В. Анікіної, канд. філол. н., доцента, в. о. завідувача кафедри слов’янських мов та зарубіжної літератури Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини; Т. М. Мельник, канд. філол. н., доцента, завідувача кафедри міжкультурної комунікації, світової літератури та перекладу Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського;  Н. В. Подлевськoї, канд. пед. н., доцента, завідувача кафедри слов’янської філології Хмельницького національного університету; Г. В.  Осіпчук, канд, філол. н., доцента кафедри слов’янських мов та зарубіжної літератури; Л. Б. Поліщук, канд. філол. н., старшого викладача кафедри слов’янських мов та зарубіжної літератури Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.

Робота в секціях здійснювалася за такими напрямами: «Проблеми лінгвістичних досліджень у синхронії та діахронії», «Теоретичні та практичні аспекти викладання слов’янських мов», «Сучасні досягнення в етнолінгвістиці та стилістиці», «Теоретичні проблеми сучасного та історичного літературознавства», «Польська мова у контексті національно-мовної картини світу».

Всеукраїнський науково-практичний семінар «Проблеми слов’янської філології» дав змогу дослідникам об’єднати свої зусилля у вирішенні проблем сучасної славістики.

Дякуємо співорганізаторам семінару за дружню атмосферу, можливість спілкуватися з  майстрами своєї справи, творчо і професійно розвиватися!

" data-title="Всеукраїнський науково-практичний семінар «Проблеми слов’янської філології».">

Всеукраїнський науково-практичний семінар «Проблеми слов’янської філології».

26-27 листопада 2020 р.  в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини відбувся Всеукраїнський науково-практичний семінар «Проблеми слов’янської філології». Захід провела кафедра слов’янських мов та зарубіжної літератури.

Програма семінару передбачала пленарні та секційні засідання.