Батько української словесності, найвідоміший послідовник творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія, преподобний Нестор Літописець – постать, завдяки якій славні сторінки минулого записані рідним словом. На знак заслуг літописця в нашій країні двадцять років тому 9 листопада започатковане нове свято – День української писемності та мови.

Традиційно цього дня відбуваються покладання квітів до пам’ятника Несторові Літописцю, нагородження найкращих популяризаторів українського слова, книжкові виставки, зустрічі з літераторами. Науково-педагогічний колектив та студентство факультету української філології пошановували рідне слово урочистостями з нагоди Дня української писемності та мови. Свято «Цвіти і сяй, моя державна!», зініційоване викладачами кафедри української мови та методики її навчання, надихало молитовною святістю, красою поетичного слова, неповторною милозвучністю й гармонією української музики, пісні, танцю.

Захоплювали присутніх на святі декламаторськими здібностями, вмінням емоційно виразити трагічні й радісні переливи в історії української державності, в історії становлення та розвитку українського слова Біла Діана, Зачепа Катаріна, Ягуфарова Аліна, Шукайло Владислав, Ніколіч Ігор, а також ведучі свята Тицькун Катерина і Драган Артур.

До свята рідної мови долучилися артистичні таланти факультету мистецтв: Шевчук Валентина, хор «Кобзар», керівник – заслужений працівник культури, доцент Семенчук Василь Васильович, народний аматорський ансамбль народного танцю «Яворина», керівник – доцент Куценко Сергій Володимирович, заслужений працівник культури, доцент Купчик Валентин Анатолійович.

Свої юні таланти продемонстрували і школярі – Терешко Анастасія, учениця 5-го класу НВК «Уманська міська гімназія-школа естетичного виховання», Комарова Вікторія, учениця 4-го класу Уманської ЗОШ №4. Із зацікавленням стежили за подіями на сцені учні загальноосвітніх шкіл Умані та їхні наставники.

На свято були запрошені вчительський та учнівський колективи ЗОШ I-III ступенів №3, №9, Уманського навчально-виховного комплексу №17 «Загальноосвітня школа I – III ступенів – дошкільний навчальний заклад» та колеги з Уманського гуманітарно-педагогічного коледжу імені Тараса Шевченка. Небайдужими до рідного слова виявилися студенти університету в цілому.

До заключного слова запросили декана факультету української філології, доктора педагогічних наук, професора, Заслуженого працівника освіти України Коваль Валентину Олександрівну. Від себе особисто та професорсько-викладацького складу факультету української філології Валентина Олександрівна привітала усіх присутніх зі знаменним святом, побажала студентам наснаги в навчанні, закликала любити й оберігати українську мову й культуру, наголосила на важливості збереження духовних цінностей нації в контексті сучасності.

На святі відбулося нагородження переможців – учасників I етапу VIII Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді Тараса Шевченка, який відбувся 1 листопада 2017 року на базі факультету української філології УДПУ імені Павла Тичини для гуманітарних та негуманітарних спеціальностей.

Організатори дійства висловлюють слова подяки всім учасникам, співорганізаторам, в особі завідувача кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання проф. Сивачук Н. П., декана факультету мистецтв, доц. Терешко І. Г. за допомогу в його підготовці та проведенні.

" data-title="Українська мова – божиста, богодана, богообрана">

Українська мова – божиста, богодана, богообрана