Поділитися новиною
УКРАЇНСЬКА МОВА ЯК ІНОЗЕМНА: КУРСИ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФАКАЦІЇ ВИКЛАДАЧІВ ЗВО
Перспективною галуззю сучасної прикладної лінгвістки (практичного мовознавства) є теорія та методика навчання мови як іноземної, зокрема української.
Ураховуючи те, що в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини протягом тривалого часу на різних освітніх рівнях (від підготовчого відділення до аспірантури) здійснюється підготовка іноземних студентів, актуальні проблеми навчання української мови як іноземної постійно розглядаються викладачами в доступних форматах (участь у конференціях, семінарах, тренінгах, ознайомлення з новою навчально-методичною літературою, публікування наукових статей та посібників та ін.). Також традиційно викладачі проходять курси підвищення кваліфікації з цього науково-дидактичного напряму.
Кандидат філологічних наук, професор, завідувач кафедри практичного мовознавства Наталія Андріївна Цимбал та старший викладач кафедри слов’янських мов та зарубіжної літератури (також старший викладач кафедри практичного мовознавства за сумісництвом) Юрій Олексійович Ревук нещодавно закінчили курси підвищення кваліфікації (180 годин) у Навчально-науковому інституті перепідготовки, підвищення кваліфікації та доуніверситетської підготовки Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова за програмою Інновації у навчанні української мови як іноземної.
За період навчання на курсах проф. Н.А. Цимбал та ст. викл. Ю.О. Ревук прослухали цікаві та змістовні лекції провідних фахівців вищезгаданого напряму, успішно публічно захистили випускні роботи та пройшли фінальне тестування на сертифікацію. Ще курси запам’яталися можливістю спілкування з колегами з усієї України, які викладають українську мову як іноземну, адже була чудова можливість обмінятися досвідом, визначити перспективи на майбутнє.
Безперечно, варто рекомендувати ці курси іншим викладачам для підвищення їхнього професійного рівня.
Переглядів 500