Це щорічний вересневий семінар, у якому, крім членів кафедри, беруть участь викладачі і студенти факультету філології та журналістики, вчителі та викладачі Черкаської та сусідніх  областей, члени наукового гуртка «Літературне краєзнавство», цього року взяв участь очільник Уманського крайового літературно-мистецького об’єднання Спілки слов’янських письменників України Василь Вікторович Денисюк.

Наталія Зарудняк

Першими зі своїми дослідженнями виступили наймолодші дослідники.

Студентка 44 групи Дар’я Данилко, яка очолює  Наукове студентське товариство факультету, є членом  гуртка «Літературне краєзнавство», авторкою поетичних текстів, з якими неодноразово перемагала в конкурсах, представила на розгляд слухачів доповідь «Роль фауни в циклі “Райдуга” збірки Любові Бойчук “Подарунок від бабусі”». Любов Бойчук – наша надзвичайно талановита землячка, яка неодноразово була на зустрічах зі студентами факультету.

Дар’я Данилко

Студентка 33 групи Марина Зарудняк, яка є заступником Наукового студентського товариства факультету, членом гуртка «Літературне краєзнавство», авторка поетичних текстів, з якими перемагала у творчих конкурсах, виступила з доповіддю «Про безвихідь по-дитячому (за мотивами оповідання “Єдиноріг” О. Лущевської)». Оксана Лущевська – випускниця нашого факультету, дитяча письменниця, досить відома в Україні та за її межами, проживає у Сполучених Штатах.

Марина Зарудняк

Студентка 25-у групи Катерина Гуменюк, учасниця міжнародних конференцій, авторка зарубіжних публікацій, член  гуртка «Літературне краєзнавство» виступила з доповіддю «Виховання любові до праці у дітей засобами художнього слова (на матеріалі збірки Любові Бойчук “Подарунок від бабусі”)»

Катерина Гуменюк

Як завжди, цікавим і глибоким був виступ спеціаліста вищої категорії Лисянського професійного аграрного ліцею, керівника театрального гуртка, авторки талановитих віршів Оксани Пепчук, яка аналізувала інтимну лірику Василя Денисюка.

Оксани Пепчук

Сам Василь Денисюк, кандидат філологічних наук, доцент, редактор численних видань мав слово як очільник Уманського крайового літературно-мистецького об’єднання Спілки слов’янських письменників України і як оригінальний талановитий автор поетичних творів. (Його тексти останнім часом є об’єктом не лише літературознавчих досліджень, а й мовознавчих.  І. Я. Глуховцева зі Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля, наприклад, досліджувала фраземіку його творів («ФРАЗЕМІКА ПОЕЗІЙ В. ДЕНИСЮКА „AMANTES – AMENTES”»)).

Василь Денисюк

Кандидат філологічних наук, доцент, краєзнавець Тетяна Лопушан дала змогу присутнім здійснити захопливу мандрівку літературною Уманню.

Тетяна Лопушан

З теплими словами до присутніх звернулася заступник декана з питань педагогічних практик, кандидат педагогічних наук, доцент Любов Пархета.

Любов Пархета

Із заключним словом виступила завідувач кафедри української літератури, українознавсва та методик їх навчання, кандидат педагогічних наук, професор, краєзнавець, фольклорист, автор численних ініціатив на факультеті Наталя Сивачук.

Наталя Сивачук

" data-title="V Регіональний науково-методичний семінар «Літературне краєзнавство у системі національно-патріотичного виховання студентів та учнів Уманщини»">

28 вересня на факультеті філології та журналістики кафедрою української літератури, українознавства та методик їх навчання  було проведено V Регіональний науково-методичний семінар «Літературне краєзнавство у системі національно-патріотичного виховання студентів та учнів Уманщини».

Наталія Зарудняк

Першими зі своїми дослідженнями виступили наймолодші дослідники.

Дар’я Данилко

Марина Зарудняк