9 квітня 2020 р. на Гуманітарному факультеті Українського католицького університету  (м. Львів) відбувся вебінар, на якому професор Житомирського державного університету Віктор Мойсієнко виступив з доповіддю про видатну пам’ятку української писемності «Зерцало богословія»  (1618р.) К. Транквіліона-Ставровецького.  Ця книга є однією з найвизначніших пам’яток української культури, невмирущим свідченням історії розвитку, поетичності, лексичного багатства української мови. Учасниками вебінару були науковці з українських та зарубіжних університетів, з-поміж них Г. Наєнко, О. Ніка, Н. Пуряєва, Ю. Осінчук, І. Гетка.  У вебінарі взяли участь і викладачі кафедри української мови та методики її навчання Уманського  державного педагогічного університету імені Павла Тичини – О.Зелінська і Т.Тищенко.

Лекція професора В. Мойсієнка була сповнена любові до нашої мови і  надзвичайно цікавою, пізнавальною. На вебінарі  актуалізували проблеми історії формування української літературної мови, її зв’язок із живою народною мовою, діалектами.

" data-title="ВЕБІНАР З ІСТОРІЇ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ">

ВЕБІНАР З ІСТОРІЇ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ