Практика на Умань "стрім"

У період з 17 по 28 квітня я проходила практику в інформаційному агентстві «Умань стрім». Це популярне ЗМІ міста Умані та району. Я особисто часто слідкувала за їх публікаціями в Instagram, тому мені як майбутній журналістці було дуже цікаво дізнатися, як це агентство працює, зсередини.

Сказати, що я була вражена – це нічого не сказати. Зустріч і знайомство з колективом «Умань стріму» подарувала нам незабутні емоції. Всього на два тижні, хоча хотілося б більше, ти стаєш частиною дружної, злагодженої та вправної команди журналістів. Уже на другий день практики мені вдалося взяти участь у процесі зйомок сюжету, засвоїти певні особливості обробки відеоматеріалів для їх подальшої публікації. Згодом ми вже самі знімали свій сюжет.

То був, напевно, найтяжчий і найцікавіший водночас день практики. Цього дня нами вже не опікувалися колеги-журналісти. Нам поставили конкретне завдання: зняти сюжет про змагання з веслування та взяти своє перше інтерв’ю. Ми вперше осягнули всю тяжкість зйомки сюжету в багатолюдних місцях, стикнулися з проблемою страху публіки та камери. Але найскладнішим для нас став пошук людей для інтерв’ю. Усі як один нам відмовляли і не мали бажання відповісти на кілька запитань на камеру. Тому наші колеги-журналісти вирішили організувати нам інтерв’ю зі спортсменами та суддею. У нас були заготовлені питання для відвідувачів заходу та для спортсменів, але ми точно не очікували, що нам випаде нагода взяти  інтерв’ю у судді змагання. Такий шанс випав мені. Щоб не виникло моменту непорозуміння і діалог не зайшов у якусь прірву, довелося імпровізувати та придумувати питання, які не звучали б безглуздо. Сподіваюся, з цим завданням я впоралася.

Наступного дня ми вже складали із власного відзнятого матеріалу повноцінний сюжет. На основі отриманих знань про монтаж та обробку відео ми зуміли створити свій перший сюжетний випуск, ба більше – взяли своє перше інтерв’ю.

Це був цікавий і незабутній досвід. Впевнена: завдяки цій практиці ми, як журналісти, змогли зробити перший крок у свою майбутню професію. Познайомилися з цікавими і неймовірно талановитими людьми, які надихають працювати і рости.

Тетяна Рибак, студентка 13 гр.

" data-title="Враження від навчальної (ознайомлювальної) практики">

Враження від навчальної (ознайомлювальної) практики

Коли ти чуєш, що тебе очікує ознайомлювальна практика, твої сподівання на щось цікаве повільно гаснуть, але це також була перша практика в моєму студентському житті. Тому я була дещо розгублена та стривожена від того, що ж таке придумала нам, першокурсникам, освітня програма.

Практика на Умань "стрім"

Тетяна Рибак, студентка 13 гр.

08.05.2023