22 квітня 2021 року на базі кафедри української мови та методики її навчання факультету української філології  відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Динамічні процеси в лексиці та граматиці слов’янських мов».

Співорганізаторами конференції стали: Глухівський національний педагогічний університет імені Олександра Довженка (кафедра української мови, літератури та методики навчання), Миколаївський національний університет імені В. О. Сухомлинського (кафедра української мови і літератури), Херсонський державний університет (кафедра української філології та журналістики), Хмельницький національний університет (кафедра української філології та слов’янської філології).

Конференція об’єднала науковців (понад 200 учасників) із більше як 40 закладів вищої освіти України та близько 10 навчально-наукових установ зарубіжжя. Предметом наукового обговорення стали питання функціонування мовних одиниць у структурі різних слов’янських мов, зокрема української, польської, білоруської, що зумовлено спільністю походження та подібністю підходу до їхнього вивчення з використанням сучасних слов’янських лінгвістичних напрацювань. Тематика конференції засвідчила помітний інтерес наукової спільноти до ономастичних діалектологічних розвідок, студіювання актуальних проблем лінгвостилістики та компаративістики, лінгводидактичних проблем освітнього середовища сьогодення. На особливу увагу заслуговували новітні напрями мовознавчих досліджень: дискурсологія, комунікативна лінгвістика, соціолінгвістика, корпусна лінгвістика тощо.

На пленарному засіданні конференції з вітальним словом від імені ректора Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, доктора педагогічних наук, професора Олександра Івановича Безлюдного виступила доктор педагогічних наук, доцент, проректор з наукової роботи Тетяна Леонідівна Годованюк.

До учасників конференції від імені філологічного товариства науковців університету та декана факультету української філології, доктора педагогічних наук, професора Валентини Олександрівни Коваль із привітальними словами та найкращими побажаннями звернулася кандидат філологічних наук, доцент, заступник декана з наукової роботи Інна Іванівна Коломієць.

У межах роботи пленарного засідання свої наукові здобутки презентували високоповажні гості: Катерина Дмитрівна Глуховцева, доктор філологічних наук, професор, професор кафедри української філології та загального мовознавства ДЗ«Луганського національного університету імені Тараса Шевченка»; Валерія Володимирівна Корольова, доктор філологічних наук, доцент, завідувач кафедри української мови Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара; Володимир Павлович Олексенко, доктор філологічних наук, професор, професор кафедри української філології та журналістики Херсонського державного університету; Олена Миколаївна Семеног, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри української мови і літератури Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка; Інна Валентинівна Гороф’янюк, кандидат філологічних наук, доцент, доцент кафедри української мови Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського;  Наталія Сергіївна Медвідь, кандидат філологічних наук, доцент, доцент кафедри української мови, літератури та методики навчання Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка; Маргарита Володимирівна Надутенко, кандидат філологічних наук, науковий співробітник Українського мовно-інформаційного фонду НАН України. А також представники наукової спільноти Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини: Ірина Анатоліївна Кучеренко, доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри практичного мовознавства, Василь Вікторович Денисюк, кандидат філологічних наук, доцент, доцент кафедри української мови та методики її навчання.

Всеукраїнський науковий форум став важливим дискусійним майданчиком між науковцями і практиками з обміну досвідом надання освітніх послуг у закладах освіти, студіювання актуальних мовних питань,  обговорення результатів міждисциплінарних розвідок.

Модератор конференції – Валентина Володимирівна Розгон, кандидат філологічних наук, доцент, завідувач кафедри української мови та методики її навчання Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, разом із учасниками та організаторами Всеукраїнського наукового заходу на заключному засіданні підсумувала результати його проведення, висловила слова щирої вдячності співорганізаторам за спільний інтелектуальний проєкт науковців-філологів. Висловила сподівання на подальшу плідну співпрацю та побажала усім успіхів у подальшій науково-пошуковій діяльності!

" data-title="Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Динамічні процеси в лексиці та граматиці слов’янських мов»">