У межах заходів до Днів науки на факультеті української філології відбувся регіональний науково-методичний семінар «Творча спадщина Гната Трохимовича Танцюри у контексті науки сьогодення». Організували семінар викладачі кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання, науковці науково-дослідної лабораторії «Проблеми підготовки студентів-філологів до українознавчої роботи в школі» й науково-методичного центру дослідження фольклору історичної Уманщини (керівник – канд. пед. наук, проф. Наталія Петрівна Сивачук).

У семінарі взяли участь викладачі університету та здобувачі вищої освіти першого (бакалаврського) рівня (освітні програми: Середня освіта (Українська мова і література. Мова і література (польська)), Середня освіта (Українська мова і література. Мова і література (англійська)), Середня освіта (Українська мова і література). Психологія) факультету української філології.

Семінар присвячувався відзначенню 120-ліття Гната Танцюри (1901–1962) – подвижника збирацької роботи, – монографічного вивчення духовної культури його рідного с. Зятківці Гайсинського району Вінницької області. Гнат Танцюра виявив талановиту народну співачку Явдоху Зуїху, видання пісень якої стало помітною подією, внеском в історію української і світової фольклористики, зафіксував давні народні пісні від багатьох інших обдарованих носіїв із Зятківець і навколишніх сіл.

Робота семінару здійснювалася за такими напрямами: Гнат Трохимович Танцюра – український фольклорист, етнограф, краєзнавець, педагог; жанрове різноманіття фольклористичної спадщини видатного дослідника; методика записування фольклорних та етнографічних матеріалів, розроблена Гнатом Танцюрою; вивчення творчої спадщини Г. Танцюри у сучасних ЗВО і ЗЗСО; народне мистецтво України: знак, символ, текст-джерело.

Під час семінару презентували свої виступи завідувач кафедри, професор Наталія Сивачук, доцент Оксана Циганок, доцент Валентина Гончарук, доцент Любов Пархета.

Учасники семінару активно обговорювали питання історії, завдань і змісту пошукових українознавчих досліджень, розробки методики записування фольклорних та етнографічних матеріалів, створення анкет-запитальників для проведення збирацько-дослідницької діяльності.

У кінці семінару доповідачі акцентували увагу присутніх на необхідності подальшого дослідження фольклору, етнографії, літературного краєзнавства свого регіону в процесі українознавчої пошукової роботи. А також закликали всіх до гідного продовження подвижницької справи цілої когорти збирачів-фольклористів, етнографів, українознавців і культурологів, до якої належить Гнат Трохимович Танцюра.

" data-title="Семінар «Творча спадщина Гната Трохимовича Танцюри у контексті науки сьогодення»">