«Я не напишу жодної сторінки, жодної фрази, що їх не змогли б прочитати діти,

для яких я творю і яких я дуже люблю…»

Жуль Верн

28 лютого 2018 року з нагоди відзначення 190-ї річниці від дня народження відомого мандрівника, мореплавця, французького письменника, творця класичних пригодницьких романів Жуля Верна та 150-ї річниці виходу в світ книги «Діти капітана Гранта» старший викладач кафедри слов’янських мов та зарубіжної літератури Ревук Юрій Олексійович провів виховну годину на тему «Таємничий світ Жуля Верна» для студентів ІІ курсу 21, 26 груп факультету української філології.

Юрій Олексійович познайомив студентів із творчістю Жуля Габрієля Верна – знаменитого французького географа і геніального письменника, класика пригодницької літератури, одного з основоположників жанру наукової фантастики; наголосив, що письменник зробив неоціненний внесок у світову літературу: створив безліч цікавих пригодницьких романів. Його твори, наповнені пізнавальними фактами (домашня картотека письменника включала 20 тисяч зошитів з відомостями з усіх областей людських знань; із 108 наукових передбачень письменника-провидця на сьогодні не справдилось лише 10!), пройняті романтикою науки, схилянням перед силою думки і є захоплюючими і дивовижними для читачів будь-якого віку.

Викладач дав коротку характеристику основних творів Жуля Верна. До них, як відомо, належать романи: «Діти капітана Гранта», «20 000 льє під водою», «Таємничий острів», «Навколо світу за 80 днів», «П’ятнадцятирічний капітан», «З гармати на Місяць» та інші. На особливу увагу заслуговують книги: «Історія великих подорожей» і «Історія піратства». Ці видання приваблюють яскравими ілюстраціями і захоплюючим викладом історичних і географічних відомостей. Читачів, які цікавляться особистістю, біографією та творчістю письменника, зацікавлять такі книги: «Жуль Верн», написана онуком письменника Жаном Жулем Верном, і «Жуль Верн» Г. М. Прашкевича.

Твори геніального письменника  привабливі тому, що він багато подорожував по світу і велику частину того, що переживав на особистому досвіді,  змальовував і в своїх численних романах. Крім опису відважних і благородних героїв і їхніх пригод, у своїх книгах Ж. Верн передбачив наукові відкриття та винаходи в  найрізноманітніших галузях, у тому числі створення аквалангів, літаків, вертольотів, здійснення космічних польотів.

Книги Жуля Верна допомагають читачам здійснювати дивовижні подорожі навколо Землі, відвідувати таємничі острови, опускатися в глибини незвіданого океану. Письменник-фантаст створював образи безстрашних і благородних капітанів, дослідників, які завжди готові прийти на допомогу… Його заслуга перед людством у тому, що він спонукав романтиків досліджувати планету Земля.

Жуль Верн – автор близько ста книг, серед яких вірші, п’єси, розповіді, близько 70 повістей і романів: «Я намагаюся враховувати запити і можливості юних читачів, для яких написані всі мої книги. Працюючи над своїми романами, я завжди думаю про те, щоб з-під мого пера не вийшло жодної сторінки, жодної фрази, яку не могли б прочитати і зрозуміти діти. Моє життя наповнене дійсними і уявними подіями. Я бачив багато чудових речей, але ще більш дивні створювалися моєю фантазією» (з інтерв’ю Жуля Верна кореспондентові “Нової Віденської газети” 1902 рік). Його читають скрізь, куди проникає друковане слово.

Юрій Олексійович разом зі студентами провів вікторину «Літературна подорож морями і континентами» за книгами «П’ятнадцятирічний капітан», «Діти капітана Гранта» та «Таємничий острів», під час якої студенти «вирушили» в подорож морськими просторами разом із героями книг Ж. Верна. «Мандрівники» із захопленням відповідали на всі питання і з гідністю витримали всі випробування на своєму шляху та ближче познайомилися з життям і творчістю незвичайного письменника, мрійника і фантазера Жуля Верна; проявили неабиякі здібності, а також продемонстрували гарні знання творів письменника.

“…Мої читачі… є моїми пасажирами,

і мій обов’язок –

дбати про те,

щоб вони повернулися з плавання задоволеними…”