На факультет української філології перелік конкурсних предметів матиме наступний вигляд: перший предмет – українська мова і література (фіксований), другий предмет – Історія України (фіксований) і третій предмет – на вибір з двох: іноземна мова або географія (альтернативний).

Під час подання заяв абітурієнти зможуть використовувати сертифікати ЗНО як 2018 року, так і 2016, 2017 років з усіх предметів, окрім іноземних мов. Це пов’язано зі зміною формату проведення тестування з іноземних мов у 2018 році.

Ще одна зміна – кількість заяв на місця державного та регіонального замовлення зменшена з 9 до 7, а подавати їх можна буде не більш ніж на 4 спеціальності. Подання заяв на контракт не обмежується.

В Умовах прийому на 2018-й залишились цьогорічні коефіцієнти – регіональний, сільський, галузевий, однак були дещо змінені їх величини.

Один з головних принципів вступу – місце йде за студентом – залишається незмінним, а широкий конкурс зберігається.

Експрес-курс підготовки до ЗНО з української мови та літератури, який підготували викладачі факультету української філології, покликаний допомогти всім охочим вступникам поглибити і закріпити набуті у школі знання, та вдало поєднує компактний виклад теоретичного матеріалу зі значним обсягом практичних завдань і складається із 6 кластерів у формі корисних порад.

ІІ кластер з української мови: Синтаксис представили Мамчур Л.І., докт. пед. наук, професор кафедри практичного мовознавства та Дуденко О.В., канд. філол. наук, доцент кафедри української мови та методики її навчання.

ІІ кластер з української літератури: Літературний процес ХХ століття презентувала Лопушан Т.В., канд. філол. наук, доцент кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання.

Робота семінару-тренінгу була спрямована на розгляд складних питань, які можуть бути представлені у сертифікаційних роботах з української мови і літератури, оскільки детальне ознайомлення з такою інформацією допоможе випрацювати власну стратегію успішного виконання завдань.

" data-title="Cемінар-тренінг «Теорія і практика підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури»">

На факультеті української філології доброю традицією стало проведення семінарів-тренінгів «Теорія і практика підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури». У його роботі взяли активну участь понад 50 учнів 11-класів та учителі шкіл м. Умані та Уманського району. Заняття відбувалися на 11.00 та на 14.30.

Гонца І.С., канд. філол. наук, доцент кафедри української мови та методики її навчання та Савчук Н.М., канд. філол. наук, доцент кафедри практичного мовознавства ознайомили з основними новаціями вступу у 2018 році.

05.03.2018