Поділитися новиною
Захист результатів навчальної (ознайомлювальної) практики з журналістики
21 березня 2024 року на кафедрі прикладної лінгвістики, зарубіжної літератури та журналістики факультету філології та журналістики відбулася звітна онлайн-конференція, на якій було представлено результати навчальної (ознайомлювальної) практики здобувачів вищої освіти І курсу денної форми навчання освітньої програми «Журналістика».
Студенти проходили практичну підготовку з 26 лютого по 9 березня 2024 року. Редакція газети «Жашківщина» та “Телекомпанія Умань” були базами для практики.
Відповідно до програми студенти виконали всі завдання практики, зокрема ознайомилися з організаційною структурою бази проходження практики й організацією роботи редакції медіа, окремих її відділів, здійснювали спостереження за роботою журналістів над створенням сюжетів новин, документальних програм, репортажів, друкованих матеріалів, інших творчих проєктів, добирали матеріали до проблематики й жанрового розмаїття медіадискурсу, закріплювали та поглиблювали теоретичні знання, формували професійні вміння і навички, потребу систематично поповнювати свої знання та творчо їх застосовувати у практичній діяльності.
Під час навчальної (ознайомлювальної) практики здобувачі освітньої програми «Журналістика» виконували індивідуальні завдання. Студенти аналізували публікації різних ЗМІ України на актуальні теми сьогодення: газетне видання (паперову чи інтернет-версію), інтернет-видання, радіо- чи телеканал за кількома критеріями. Виступи учасників конференції були проілюстровані індивідуальними презентаціями, здобувачі вищої освіти не лише звітували про виконання завдань практики, але й поділилися своїми враженнями від отриманого досвіду.
Студентка Лілія Джемесюк представила та проаналізувала власну статтю «Ви знаєте, як липа шелестить…?». Особливо важливою частиною практики для неї стало написання матеріалу, який опублікували на сторінках газети «Жашківщина». Але перш ніж стаття побачила світ, студентка провела чимало годин за роботою над нею. Розвідка присвячена одному з сіл Жашківщини. Лілія використала особисті спостереження, опрацювала певну частину інформації з праці Лаврентія Похилевича, спілкувалася з місцевими жителями. Усе це дозволило створити цікавий матеріал, який високо оцінив головний редактор. Зі слів студентки, робота над публікацією – надважливий крок до майбутньої професійної діяльності, і вона впевнена, що стаття стане гарним початком її журналістської кар’єри.
Члени комісії, до складу якої ввійшли керівник практик від факультету доц. Любов Пархета, в. о. завідувача кафедри прикладної лінгвістики, зарубіжної літератури та журналістики доц. Інесса Анікіна, гарант освітньої програми «Журналістика» доц. Ірина Хлистун, керівник практики доц. Наталія Савчук та доценти цієї ж кафедри Валентина Авраменко та Лариса Задояна, у своїх виступах відзначили високий рівень підготовки студентів, їхню зацікавленість своєю майбутньою професією, творчий підхід до виконання завдань практики, який вони продемонстрували під час її проходження.
Здобувачі отримали позитивні відгуки від керівників баз практик, а звіт про проходження практики засвідчив виконання її програми в повному обсязі. Студенти акцентували увагу на тому, що переконалися у правильності вибору своєї майбутньої професії журналіста та змогли закріпити отримані теоретичні знання під час проходження практики.
Вітаємо здобувачів освіти з успішним завершенням та захистом навчальної (ознайомлювальної) практики з журналістики та бажаємо успіхів у всіх творчих починаннях!
Наталія Савчук
Переглядів 305