Валентина Гончарук

Культурний спадок народу – це той стержень, завдяки якому українці зберегли свою ідентичність у складні періоди нашого історичного минулого  та  зберігають і зараз, у період війни. Справу дослідження та збереження фольклорної спадщини на факультеті здійснює наукове фольклорне товариство (керівник – канд. пед. наук, проф. Наталія Петрівна Сивачук), яке від заснування (1997 рік) і впродовж усього часу існування об’єднувало здібних, креативних, талановитих здобувачів вищої освіти.

Наталія Петрівна Сивачук

Основу українознавчої роботи товариства складає пошуково-збирацька експедиційна діяльність, провідною метою якої є дослідження особливостей фольклору та етнографії як важливих складників культури історичної Уманщини. Керівником товариства було запроваджено спеціальний обряд – посвяту в члени цього студентського об’єднання. Під час посвяти здобувачі вищої освіти обіцяють неухильно дотримуватися статуту товариства, активно здійснювати пошуково-експедиційну роботу на території історичної Уманщини.

Тетяна Пономаренко

План роботи фольклорного товариства узгоджений із планом науково-дослідницької діяльності лабораторії «Проблеми підготовки студентів-філологів до українознавчої роботи в школі» (колишня назва – «Етнологія Черкаського краю»; керівник – канд. пед. наук, проф. Наталія Петрівна Сивачук).

Учасники товариства проводять наукові дослідження за такими напрямами:

• Умань і Уманщина у дослідженнях фольклористів, етнографів, краєзнавців, істориків ХІХ – початку ХХІ століть;
      • українізація освіти 20-х–30-х років ХХ – початку ХХ ст.;
      • семантика старовинних вишитих рушників історичної Уманщини;
      • регіональні особливості духовної та матеріальної культури українців.

Наталія Осіпенко

У результаті науково-дослідницької роботи учасники товариства визначають рівень фольклорної пам’яті респондентів, ареал поширення різних жанрів фольклору, проводять систематизацію та каталогізацію явищ духовної та матеріальної культури.

За матеріалами проведених досліджень члени товариства виконують курсові, кваліфікаційні роботи, пишуть наукові статті.

Наталія Сивачук, Лариса Йовенко, Інна Терешко

Збірник Ятрань

Усіх, хто дбає про збереження самобутності української культури, фольклору, звичаїв і традицій українців, запрошуємо стати учасниками наукового фольклорного товариства на факультеті філології та журналістики!

" data-title="Збереження української культурної спадщини учасниками наукового фольклорного товариства">

Валентина Гончарук

Наталія Петрівна Сивачук

Тетяна Пономаренко

Учасники товариства проводять наукові дослідження за такими напрямами:

• українізація освіти 20-х–30-х років ХХ – початку ХХ ст.;
      • семантика старовинних вишитих рушників історичної Уманщини;
      • регіональні особливості духовної та матеріальної культури українців.

Наталія Осіпенко

Наталія Сивачук, Лариса Йовенко, Інна Терешко