2 квітня в світі щорічно в день народження данського письменника-казкаря Ганса Крістіана Андерсена відзначається День дитячої книги. Цим підкреслюється надзвичайно важлива роль дитячої книги у формуванні духовного та інтелектуального обличчя нових поколінь Землі.

Міжнародний день дитячої книги був заснований у 1967 році згідно з рішенням Міжнародної ради з дитячої книги (International Board on Books for Young People, IBBY). Мета Дня – привернення уваги до дитячої книжки, популяризація читання серед дітей.

Однією з головних ініціаторок проведення цього свята стала німецька дитяча письменниця, діячка світової дитячої літератури, засновниця IBBY Елла Лепман. Ще на початку 50-х років минулого століття вона пропонувала заснувати «маленьку нобелівську премію» з дитячої літератури – Міжнародну премію імені Ганса Крістіана Андерсена.

З 1956 року премія присуджується найкращому авторові дитячої книги, а з 1966 року її почали вручати і найкращому ілюстраторові. Найвищою і найпочеснішою з трьох премій-нагород вважається Золота медаль із профілем казкаря. Її присуджують найвизначнішим майстрам у галузі дитячої книги і вручають на конгресі Міжнародної ради з дитячої книги. Лауреатів оголошують один раз на два роки. Премію називають “Нобелівською премією для дитячої літератури”. Її були удостоєні такі знані письменники, як Марія Ґріпе, Джеймс Крюс, Сельма Лагерлеф, Астрід Ліндгрен, Еріх Кестнер, Туве Янссон, Джанні Родарі, Кетрін Патерсон.

У 1979 році до «Особливого почесного списку Ганса Крістіана Андерсена» (Special Hans Christian Andersen Honor List) вписано ім’я Всеволода Нестайка та його книжку «Тореадори з Васюківки».

Міжнародна рада з дитячої книги (IBBY) повідомила, що оголошення лауреатів Премії імені Ганса Крістіана Андерсена 2020 року – найвищої міжнародної нагороди в галузі дитячої літератури для письменників і художників-ілюстраторів – відбудеться 4 травня.

Із 34 номінантів у шорт-лист Премії імені Ганса Крістіана Андерсена ввійшло 6 письменників: Марія Крістіна Рамос (Аргентина), Барт Муйарт (Бельгія), Марі-Од Мюра (Франція), Фархад Хассанзаде (Іран), Петер Свєтіна (Словенія) і Жаклін Вудсон (США).

Із 36 номінантів у шорт-лист увійшли 6 художників-ілюстраторів: Ізабель Арсеної (Канада), Сейзо Ташіма (Японія), Сільвія Веве (Нідерланди), Івона Хмелевська (Польща), Елена Одріосола (Іспанія) і Альбертіна (Швейцарія).

" data-title="2 квітня –Міжнародний день дитячої книги">

2 квітня –Міжнародний день дитячої книги