Сьогодні в Україні відзначають День слов’янської писемності й культури.

Свято встановлене згідно з  Указом Президента України від 17 вересня 2004 року, в день ушанування пам’яті Кирила і Мефодія.

Щорічно 24 травня в слов’янських країнах урочисто прославляють святих Кирила і Мефодія – творців слов’янської писемності.

24 травня православна церква згадує святих рівноапостольних братів Кирила і Мефодія. Брати були православними ченцями, слов’янську абетку створили у грецькому монастирі.

Вважають, що слов’янська писемність була створена в IX столітті, близько 862 року. Новий алфавіт отримав назву «кирилиця» на ім’я візантійця Костянтина, який, прийнявши чернецтво, став Кирилом. А допомагав йому в богоугодній справі освіти слов’янських народів старший брат Мефодій.

Упорядкувавши слов’янський алфавіт, Кирило та Мефодій переклали церковнослов’янською мовою Євангеліє та богослужбові книги. Саме ці просвітителі відіграли визначну роль у розвитку та становленні слов’янського письменства та культури.

Наше завдання не тільки знати свою історію, культуру та мову, а й оберігати, розвивати та примножувати їх. Адже це основа морального та духовного розвитку суспільства, яке піклується про своє майбутнє.

" data-title="24 ТРАВНЯ – ДЕНЬ СЛОВ’ЯНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ Й КУЛЬТУРИ">

24 ТРАВНЯ – ДЕНЬ СЛОВ’ЯНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ Й КУЛЬТУРИ

Сьогодні в Україні відзначають День слов’янської писемності й культури.