Статистика показує що, наприклад, у США 73% людей в авто слухають радіо, на кухні слухачів – не менше 46%, у 23% населення країни радіо встановлено у ванній кімнаті.

Поява цього свята нерозривно пов’язана з діяльністю видатного російського електротехніка Олександра Попова, який одним із перших спробував перетворити електромагнітні коливання на зрозумілу ретрансляційну людську мову і таким чином створив перший прототип радіоприймача.

Настільки звичне для нас явище, як радіосигнал, ще сто років тому вважалося чимось немислимим, надприродним. Тому задовго до появи цього свята детекторні приймачі могли дозволити собі лише небагато людей. Стрімкий розвиток радіотехнологій призвів до того, що зараз на основі перших розробок Попова створено такі революційні явища, як телебачення і мобільний зв’язок. Вони щільно ввійшли в наше життя. І дякувати за ці блага цивілізації ми повинні людям, які могли б вважати своїм професійним святом День радіо. У наш час із Днем радіо прийнято також вітати працівників телебачення, підприємств зв’язку, радіоаматорів і всіх, чия робота залежить від радіохвиль. Крім того, це свято можна вважати професійним днем радіоведучих, завдяки яким радіоефіри стали надзвичайно популярними.

З 1945 року День радіо відзначається щорічно 7 травня і вважається святом працівників всіх галузей зв’язку, радіоаматорів і радіожурналістів.

" data-title="7 травня – Міжнародний день радіо">

7 травня – Міжнародний день радіо

На сьогоднішній день радіозв’язок пройшов величезний шлях у своєму розвитку, і сьогодні технології зв’язку є невід’ємною частиною нашого повсякденного життя.