Вивчення польської мови в ліцеї починається із 5 та 6 класів, це 2 години на тиждень. Тому одним  із головних моїх завдань було забезпечити викладання польської мови на високому рівні, – ділиться враженнями випускниця 41 групи факультету філології та журналістики Анна Язвенко. – Діти із зацікавленістю почали вивчати лексику, правила та вимову. Однак, звісно, не без складнощів. Зараз багато учнів, які повернулися додому з Польщі. Тому у них є вже база для подальшого вивчення польської мови та спілкування. Інші учні тільки починають вивчати мову. Першою та, мабуть, головною складністю стала неправильна вимова звуків та букв. Багато шиплячих звуків збивають з пантелику юних здобувачів освіти.

Screenshot

Перейнявши досвід і застосовуючи на практиці знання, які отримала завдяки викладачам під час навчання на факультеті філології та журналістики Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, я використовую на уроках польської мови чимало різних цікавих завдань, вони допомагають добре засвоїти вивчений матеріал, запамʼятати й вимовити важкі для сприйняття звуки. Також застосовую інноваційні технології навчання: проєктна діяльність, де ми з учнями створювали проєкти «Весела польська», досліджуючи смішні польські слова. Складну граматику, лексику вивчали через ігрові технології навчання. Щоб краще запамʼятати або пригадати переклад слова або словосполучення, діти відтворювали їх за допомогою гри в крокодила. Використовую й методичні матеріали, які надали викладачі, поєднуючи їх із сучасними методами та способами для ефективного досягнення результатів навчання».

Факультет філології та журналістики Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини гарантує якісну, сильну базу знань, як теоретичних так і практичних, не тільки з польської мови, а й з інших спеціальностей.  Вступайте до нашого університету та станьте частиною великої родини філологів!

Анна ЯЗВЕНКО, Лариса ЯЦЕНКО

" data-title="Викладання польської мови в школі">

Викладання польської мови в школі

«У багатьох школах України вже давно почали вивчати польську мову як другу іноземну. Одна із таких шкіл – Олександрійський ліцей № 10, де я почала працювати. Для мене це не просто школа, а рідний заклад, де я теж навчалася, здобувала освіту. А тепер мої найкращі вчителі стали моїми колегами, які направляють на досягнення висот у педагогічній майстерності.

Screenshot

Анна ЯЗВЕНКО, Лариса ЯЦЕНКО