Сертифікат Василь Денисюк

Необхідність поглиблення знань про найтонші нюанси академічної доброчесності є рушієм здобуття освітянами неформальної освіти. 30.04.2023 року завершив 60-годинний курс «Академічна доброчесність: онлайн-курс для викладачів» від Prometheus доцент кафедри української мови та методики її навчання Василь Денисюк. Курс виявився доволі інформативним. Лектори, зокрема, зазначили, що, незважаючи на законодавчі імперативи, академічна доброчесність можлива тільки за згоди всіх учасників освітнього процесу дотримуватися правил та виконувати покладені на них обов’язки. Необхідним освітнім компонентом, що формує фундаментальні цінності академічної доброчесності – довіру, чесність, справедливість, повагу, відповідальність та мужність, – усі без винятку назвали навчальну дисципліну «Академічне письмо», вивчати яку здобувачі та здобувачки мають на І курсі. Загалом дивним видається гасло про те, що академічна доброчесність – вимога часу. Передовсім це те, з чим ми маємо йти в освіту, аби бути взірцем для майбутніх фахівців.

" data-title="АКАДЕМІЧНА ДОБРОЧЕСНІСТЬ – ОДНА З ВИЗНАЧАЛЬНИХ ОЗНАК ЯКІСНОЇ ОСВІТИ">

АКАДЕМІЧНА ДОБРОЧЕСНІСТЬ – ОДНА З ВИЗНАЧАЛЬНИХ ОЗНАК ЯКІСНОЇ ОСВІТИ

На стіні Університету Стелленбоша (Південно-Африканська Республіка) є напис, що проголошує академічну доброчесність пріоритетом освітянської галузі та водночас слугує мотиватором і для викладачів, і для здобувачів та здобувачок: «Для знищення будь-якої нації не потрібно атомних бомб або використання ракет далекого радіусу дії. Досить зниження якості освіти й обману під час оцінювання знань. Пацієнти помирають від рук таких лікарів. Будівлі руйнуються від рук таких інженерів. Гроші губляться в руках таких економістів і бухгалтерів. Справедливість утрачається в руках таких суддів. Крах якості освіти – це крах нації».

Сертифікат Василь Денисюк