Дякую, ваше повідомлення відправлено!

Виникла помилка. Спробуйте ще раз!

Зв`язок з адміністратором

Ваш email (обов'язково)

Факультет філології та журналістики

ЧАСОПИС СХІДНОПОДІЛЬСЬКОГО ЛІНГВОКРАЄЗНАВЧОГО ЦЕНТРУ

Східноподільському лінгвокраєзнавчому науково-координаційному центру в цьому році виповнюється 18, а його дітищу – часопису – 11! Первинно Центр працював за трьома напрямами (ономастики, історії мови, діалектології), презентуючи результати польових експедицій, роботи з різними в часі і просторі джерелами у двох збірниках – «Ономастичні етюди» та «Діалектологічні студії», високо оцінених науковою спільнотою України. Потім було вирішено об’єднати дві серії в «Науковий часопис Східноподільського лінгвокраєзнавчого центру». Нас підтримали колеги з інших навчальних закладів, бо збірник став гідною платформою для апробації кваліфікаційних робіт студентів, магістрантів та аспірантів, а науковці вважають почесною місію рецензента цього видання. За одинадцять років побачили світ 9 випусків часопису. Приємно, що збірник не став тільки вишівським виданням. Його географія – уся Україна (Вінниця, Житомир, Кам’янець-Подільський, Львів, Черкаси та ін.), маємо в арсеналі також і публікації здобувачів освіти з ближнього зарубіжжя.

Імпонує нашим авторам та читачам і обкладинка, за основу для зовнішньої сторони якої взято фрагмент карти Г.-Л. де Боплана 1648 р., а внутрішньої – 1650 р., де назва нашого міста записана з двома великими літерами – HUman – як підтвердження тодішньої її вимови.

Час диктує свої вимоги, і до трьох векторів діяльності, задекларованих у статуті Центру, було вирішено додати ще один – сучасні напрямки дослідження мови. Якщо говорити мовою цифр, то маємо таку публікаційну активність:

усього опубліковано статей – 227, з них:

з діалектології – 77;

з історії мови – 57;

з ономастики – 45;

із сучасних напрямків дослідження мови – 48.

Як переконує статистика, студенти і викладачі дослідженнями охопили всі розділи нашої мови, звичайно, більше уваги приділяючи профільним для Центру напрямам, що підтверджує глибоке розуміння ними сутності українського народу та його мови в часовій і територіальній проєкціях. Зауважимо, що розвідки з діалектології та ономастики, виконані на матеріалі власноруч зібраного в рідних говірках матеріалу, є одним із найкращих засобів виховання любові до малої батьківщини.

Запрошуємо всіх, хто вже долучився і ще долучиться до філологічної родини нашого факультету, стати активним дослідником української мови та надійним оборонцем українського Слова.

" data-title="ЧАСОПИС СХІДНОПОДІЛЬСЬКОГО ЛІНГВОКРАЄЗНАВЧОГО ЦЕНТРУ – ГІДНА ПЛАТФОРМА ДЛЯ ПРЕЗЕНТАЦІЇ НАУКОВИХ ДОСЯГНЕНЬ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ ТА ВИКЛАДАЧІВ">

ЧАСОПИС СХІДНОПОДІЛЬСЬКОГО ЛІНГВОКРАЄЗНАВЧОГО ЦЕНТРУ

усього опубліковано статей – 227, з них:

з діалектології – 77;

з історії мови – 57;

з ономастики – 45;

із сучасних напрямків дослідження мови – 48.

03.08.2022