Поділитися новиною
ЧАСОПИС СХІДНОПОДІЛЬСЬКОГО ЛІНГВОКРАЄЗНАВЧОГО ЦЕНТРУ – ГІДНА ПЛАТФОРМА ДЛЯ ПРЕЗЕНТАЦІЇ НАУКОВИХ ДОСЯГНЕНЬ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ ТА ВИКЛАДАЧІВ
Східноподільському лінгвокраєзнавчому науково-координаційному центру в цьому році виповнюється 18, а його дітищу – часопису – 11! Первинно Центр працював за трьома напрямами (ономастики, історії мови, діалектології), презентуючи результати польових експедицій, роботи з різними в часі і просторі джерелами у двох збірниках – «Ономастичні етюди» та «Діалектологічні студії», високо оцінених науковою спільнотою України. Потім було вирішено об’єднати дві серії в «Науковий часопис Східноподільського лінгвокраєзнавчого центру». Нас підтримали колеги з інших навчальних закладів, бо збірник став гідною платформою для апробації кваліфікаційних робіт студентів, магістрантів та аспірантів, а науковці вважають почесною місію рецензента цього видання. За одинадцять років побачили світ 9 випусків часопису. Приємно, що збірник не став тільки вишівським виданням. Його географія – уся Україна (Вінниця, Житомир, Кам’янець-Подільський, Львів, Черкаси та ін.), маємо в арсеналі також і публікації здобувачів освіти з ближнього зарубіжжя.
Імпонує нашим авторам та читачам і обкладинка, за основу для зовнішньої сторони якої взято фрагмент карти Г.-Л. де Боплана 1648 р., а внутрішньої – 1650 р., де назва нашого міста записана з двома великими літерами – HUman – як підтвердження тодішньої її вимови.
Час диктує свої вимоги, і до трьох векторів діяльності, задекларованих у статуті Центру, було вирішено додати ще один – сучасні напрямки дослідження мови. Якщо говорити мовою цифр, то маємо таку публікаційну активність:
усього опубліковано статей – 227, з них:
з діалектології – 77;
з історії мови – 57;
з ономастики – 45;
із сучасних напрямків дослідження мови – 48.
Як переконує статистика, студенти і викладачі дослідженнями охопили всі розділи нашої мови, звичайно, більше уваги приділяючи профільним для Центру напрямам, що підтверджує глибоке розуміння ними сутності українського народу та його мови в часовій і територіальній проєкціях. Зауважимо, що розвідки з діалектології та ономастики, виконані на матеріалі власноруч зібраного в рідних говірках матеріалу, є одним із найкращих засобів виховання любові до малої батьківщини.
Запрошуємо всіх, хто вже долучився і ще долучиться до філологічної родини нашого факультету, стати активним дослідником української мови та надійним оборонцем українського Слова.
Переглядів 371