Борис Грінченко

7 грудня 2023 року на факультеті філології та журналістики Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини в режимі відеоконференції за допомогою платформи Google Meet відбувся Всеукраїнський науково-методичний семінар «Борис Грінченко: людина й епоха», присвячений 160-річчю від дня народження громадського діяча, письменника, мовознавця, укладача словника української мови, плідного працівника на ниві боротьби за українську незалежність та національну самобутність Бориса Грінченка. Семінар організувала кафедра української літератури, українознавства та методик їх навчання на базі науково-дослідної лабораторії «Проблеми підготовки студентів-філологів до українознавчої роботи в школі» та науково-методичного центру художньо-педагогічної творчості імені Степана Павленка.

Напрями роботи семінару

Для обговорення учасниками наукової дискусії були визначені такі напрямки: «Громадська та просвітницька діяльність Бориса Грінченка», «Борис Грінченко як укладач «Словника української мови» та мовознавець», «Фольклористичні та етнографічні студії Бориса Грінченка», «Белетристика та літературознавча спадщина Бориса Грінченка», «Видавнича та культурологічна спадщина Бориса Грінченка».

Тетяна Лопушан

У програмі семінару зголосилися взяти участь 66 учасників. Серед них – викладачі Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини та інших закладів вищої освіти, учителі української мови й літератури гімназій та ліцеїв різних регіонів України, а також здобувачі ОС «бакалавр» та «магістр» філологічних спеціальностей.

Під час науково-методичного семінару відбулася плідна дискусія, у ході якої обговорили актуальні питання дослідження біографії, громадсько-політичної, педагогічної, літературознавчої, мовознавчої та культурологічної духовної спадщини Бориса Грінченка, а також актуальні проблеми інтерпретації творчості письменника, проблемні аспекти використання наукових текстів та публіцистики в сучасному освітньому просторі.

" data-title="До 160-річчя від дня народження Бориса Грінченка">

До 160-річчя від дня народження Бориса Грінченка