Учасниками заходу, що відбувся в рамках святкування 90-річчя Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, стали завідувач кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання професор  Наталія Петрівна Сивачук, викладачі кафедри і студенти факультету.

В лекції були висвітлені цікаві факти про перебування театру Леся Курбаса в нашому місті, просвітницьку діяльність акторів, що організували театральний гурток для уманської молоді в клубі «Комуна», який розміщувався в історичній будівлі центрального корпусу педуніверситету. Гастролі стали потужним каталізатором розвою культурного життя Умані в 20-х роках ХХ століття. Вистави Кийдрамте, приваблювали не лише уманців і мешканців довколишніх сіл та містечок, але й митців з усієї України. Тому обставини уманського театрального сезону Кийдрамте оповиті численними місцевими легендами, змальовані в художніх творах та спогадах їх безпосередніх учасників, з якими мали нагоду познайомитися присутні. Викладений лектором матеріал та презентація історичних світлин викликали щиру зацікавленість учасників заходу.

" data-title="До 90-річчя Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини">

До 90-річчя Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини

Відкрита лекція «Гастролі Кийдрамте на чолі з Лесем Курбасом в місті Умані (1920-1921рр.)»

9 жовтня на факультеті української філології відбулася відкрита лекція на тему «Гастролі Кийдрамте на чолі з Лесем Курбасом в місті Умані (1920-1921рр.)», присвячена сторіччю перебування колективу Київського драматичного театру в нашому місті. Лекцію прочитала доцент кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання  Тетяна Володимирівна Лопушан.