Мета освітньо-професійної програми – підготовка компетентного конкурентноспроможного вчителя української мови і літератури, зарубіжної літератури, редактора освітніх видань, здатного розв’язувати складні професійні завдання, інтегруватися у світовий освітній простір, забезпечувати наукові, духовні та культурно-комунікативні запити суспільства рідною мовою. Формування у здобувачів вищої освіти професійних навичок і компетентностей, необхідних для якісної підготовки вчителя закладу загальної середньої освіти.

Студенти, які навчаються за освітньо-професійною програмою «Середня освіта (Українська мова і література). Редагування освітніх видань», мають змогу отримати знання з таких дисциплін, як «Загальне редагування», «Редакторський аналіз», «Редагування науково-технічних текстів», «Практикум із літературного редагування», «Стилістичні основи редагування» тощо. Програма передбачає комплексну практичну підготовку: три навчальні (фольклорна, психолого-педагогічна, ономастико-діалектологічна) та дві виробничі (педагогічна та редакторська) практики.

Згідно з Національним класифікатором професій, фахівці, які здобули освіту за освітньо-професійною програмою «Середня освіта (Українська мова і література). Редагування освітніх видань», можуть обіймати такі посади:

• вчитель закладу загальної середньої освіти;
      • вчитель спеціалізованого закладу загальної середньої освіти;
      • методист закладу позашкільної освіти;
      • організатор позакласної та позашкільної виховної роботи з дітьми;
      • педагог-організатор;
      • вихователь закладу професійної (професійнотезнічної) освіти;
      • фахівець у сфері позашкільної освіти;
      • редактор, редактор літературний, редактор технічний, редактор художній.

Багато хто думає, що в обов’язки редактора входить виключно редагування матеріалу. Це помилка: щоб стати професіоналом, потрібно мати талант до написання текстів, володіти високою грамотністю і розумінням різних стилів. Недарма кажуть, що професія редактора – це мистецтво, тобто людина має бути творчою, з неординарним мисленням. Фахівець повинен постійно розвиватися і підвищувати свою кваліфікацію.

Якщо ви вважаєте себе саме такою особистістю, яка здатна створювати нове й цікаве, запрошуємо вступати  на факультет філології та журналістики Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини. Поєднуючи навчання з практикою, ви зможете досягти гарних результатів та реалізувати свої можливості саме в цій сфері.

" data-title="До уваги випускників ОКР «Молодший спеціаліст», ОС «Молодший бакалавр» та ОПС «Фаховий молодший бакалавр» Запрошуємо на навчання за освітньо-професійною програмою «Середня освіта (Українська мова і література). Редагування освітніх видань»">

Освітньо-професійна програма «Середня освіта (Українська мова і література). Редагування освітніх видань» – це програма комбінованого типу, яка забезпечує комплексну психолого-педагогічну, методичну та філологічну (мовознавчу та літературознавчу) підготовку здобувачів, ґрунтовне вивчення української мови, української та зарубіжної літератур, теорії та практики редакторської справи.

• вчитель закладу загальної середньої освіти;
      • вчитель спеціалізованого закладу загальної середньої освіти;
      • методист закладу позашкільної освіти;
      • організатор позакласної та позашкільної виховної роботи з дітьми;
      • педагог-організатор;
      • вихователь закладу професійної (професійнотезнічної) освіти;
      • фахівець у сфері позашкільної освіти;
      • редактор, редактор літературний, редактор технічний, редактор художній.

22.07.2022